Nowa oferta Ławicy

Koniec marca to początek wiosenno-letniego sezonu lotniczego. Z Poznania polecimy w kilka nowych kierunków.

OFERTA RYANAIR

Przełom marca i kwietnia na poznańskim lotnisku, to pierwsze loty w kilku nowych kierunkach Bari, Burgas i Pafos. Do dwóch pierwszych miast można latać od 26 marca, natomiast na Cypr już za kilka dni – 29 marca. W nowej ofercie można znaleźć loty na Majorkę, do Chanii i Cagliari, do tych miast będzie można latać pod koniec marca. Natomiast w czerwcu mają być wznowione połączenia na Korfu (1.06) i do Barcelony-Girony (3.06). Łącznie irlandzkimi liniami do jesieni będzie można podróżować do 16 krajów (nie licząc Polski – Krakowa) i na 32 lotniska. 

OFERTA WIZZ AIR

Druga z tanich linii, która lata z Poznania – Wizz Air – w najbliższych kilku miesiącach zapewni tylko podróż do Londynu (Luton). Trzeba poczekać do połowy roku na kolejne loty. 3 czerwca ma być dostępne połączenie z gruzińskim Kutaisi, z kolei na początku lipca preferowane przez pasażerów w okresie wakacji kierunki bałkańskie – Split i Tirana. Ci, którzy lubią wybiegać w przyszłość ze swoimi planami, znajdą na stronie Wizz Air loty na luty i marzec 2024 roku do Werony, gdzie można było latać z Poznania tej zimy.

CO OFERUJE INNE LINIE?

Ławica to nie tylko „tanie linie”, LOT-em można dotrzeć do Warszawy, KLM-em do Amsterdamu, Lufthansą do Frankfurtu i Monachium oraz SAS-em do Kopenhagi.

Poznańskie lotnisko to także loty czarterowe. Wybierający tę ofertę mogą spędzić czas w którymś 33 miejsc. W większości są to wakacyjne kurorty na Bałkanach i w rejonie Morza Śródziemnego. Wyjątek i jednocześnie hit ostatnich lat to najdalszy kierunek – Zanzibar.

OCZEKIWANIE NA REKORD

Władze Ławicy liczą na to, że ten rok będzie rekordowy. Tę nadzieję dają wyniki ze stycznia, który był najlepszym miesiącem w całej historii i lutego (drugi wynik w historii). W każdym z tych miesięcy obsłużono ponad 130 tys. pasażerów, to lepsze wyniki od zeszłorocznych o ponad 80 procent.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl