Nowa linia autobusowa w Poznaniu

Od września ZTM otwiera nową linię autobusową. Połączy ona Ogrody z osiedlem Lotników. 

Ciekawostką jest to, że na nowej linii kursować będą minibusy. Pojazd przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Tylna para drzwi jest szersza i prowadzi do niskopodłogowej części.

Nowa linia będzie miała nr 121. Jej otwarcie planowane jest na wrzesień. Minibusy mają kursować w dni robocze w godzinach od 5:00 do 19:00, w godzinach szczytów komunikacyjnych — co 20 minut, a poza szczytami co 30 minut. Będą jeździć z Ogrodów ul. Szpitalną przez ul. Nowina na osiedle Nowe Ogrody.

O sytuacji komunikacyjnej tej okolicy rozmawialiśmy z mieszkańcami wielokrotnie i wiemy, że zaproponowane rozwiązanie znacznie poprawi ich sytuację. Z uwagi na nośność i szerokość drogi standardowe autobusy o dużej pojemności miałyby trudności z przejazdem. Dlatego postanowiliśmy uruchomić linię mniejszymi pojazdami. To rozwiązanie pilotażowe w Poznaniu — mówi zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

W ciągu ulicy Nowina planowane jest utworzenie dodatkowego przystanku „Piękna” znajdującego się w pobliżu szkoły. Dzięki współpracy z firmą Proxin budującą osiedle, na którym docelowo będzie mieszkać ok. 2 tys. osób, powstanie także przystanek os. Nowe Ogrody.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl