Nowa kawiarnia w Poznaniu. Miejsce blisko sztuki, jakiego jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

Od piątku, 5 kwietnia do Muzeum Narodowego w Poznaniu można wchodzić głównym wejściem w nowym gmachu. Pojawiła się nowa kawiarnia.

Nowy hol recepcyjny mieści nowe stanowiska kasowe. Dla większego komfortu gości stworzono też samoobsługową szatnię. Pojawił się też pokój wyciszenia dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Po raz pierwszy w historii w Muzeum Narodowym w Poznaniu jest kawiarnia muzealna. To miejsce, które ma być nie tylko przestrzenią do spotkań, ale też odpoczynku blisko sztuki.

– W naszej kawiarni chcemy zapewnić gościom nowe doznania, zarówno zapachowe, jak i smakowe. Kawiarnia ma być miejscem inspiracji, dlatego też stworzyliśmy tu specjalną ścianę czytelniczą. Można sięgnąć po książkę i delektować się nią przy kawie. Można też znaleźć nasze aktualne katalogi oraz starsze wydawnictwa. Ponadto, zapraszamy do naszego sklepu-księgarni, gdzie można nabyć pamiątki, a także praktyczne przedmioty, takie jak torby na zakupy z motywem muzealnym – powiedziała Katarzyna Trawińska z Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Swoje zasoby otwiera też nowo zaaranżowany, większy i bardziej dostępny sklep muzealny. Co ważne – strefa wejścia jest strefą niebiletowaną, co oznacza, że do kawiarni i sklepu można wejść, nie kupując biletu na ekspozycje stałe i czasowe. Kawiarnia jest dostępna w godzinach dostępności muzeum.

– To zupełnie nowa przestrzeń w muzeum, na której wszyscy czekaliśmy przez dziesięciolecia. Mamy kawiarnię, która dostępna jest dla wszystkich gości. Kawiarnia i księgarnia są integralną częścią naszego muzeum, do której może przyjść każdy chętny – powiedział Tomasz Łęcki, dyrektor Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Czytaj też: Punk nie umarł. Ta wystawa wskrzesza jego ducha. Dostępna za darmo w wybrany dzień [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl