No to sobie polatamy! Dokąd zimą z Ławicy?

Samoloty wylatujące z Poznania rzadko świecą pustkami. Najwyraźniej dobrze przyjęły się także tegoroczne nowości, takie jak Palermo czy Malaga. Już planowany jest zimowy rozkład lotów. Zaskakuje.

Letni rozkład lotów zawsze jest znacznie bogatszy od tego zimowego. Dominują w nim wakacyjne kierunki – głównie na południe Europy. Dotąd jednak chcąc polecieć zimą do Hiszpanii czy Włoch często musieliśmy korzystać z konkurencyjnych dla Poznania lotnisk – w Berlinie lub Warszawie. Czy wreszcie z tym koniec?

Jak podaje facebookowy profil Latamy z POZnania! najbliższa zima ma być dla pasażerów poznańskiej Ławicy zdecydowanie ciekawsza.

Poznań Ławica – zimą prawie jak latem?

Profil ogłosił właśnie, że w sezonie zimowym zostanie utrzymanych wiele połączeń na typowo wakacyjnych kierunkach. W poniedziałki i piątki polecimy np. do Palermo, a w piątki i niedziele do Malagi. Na zimowe miesiące z rozkładu nie znikną też greckie Saloniki. Tam będziemy mogli wybrać się w czwartki i niedziele.

– Również po raz pierwszy zimą (do tej pory była to trasa letnia) polecimy do Bari (2x), częściej do Alicante (4x). Kontynuowane będzie także cypryskie Pafos (2x) oraz Lizbona (2x). Pewną porażką zimowego rozkładu są zaledwie dwa rejsy do Bergamo, ale pamiętajmy, że obecny letni rozkład (8-9x) również rozpoczynał się od 3x. Dziewięciu rejsów zimą Ryan raczej nie zrobi, ale np. cztery? No i pytanie, czy po trzech letnich tygodniowo rejsach do Pragi coś zostanie na zimę? – zastanawiają się autorzy profilu o lotach z poznańskiego portu lotniczego na Ławicy. Wszystkie powyższe połączenie realizowane będą przez linie Ryanair.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Jej zdaniem jesteśmy urokliwym miastem. Co poleca sztuczna inteligencja w Poznaniu? Sprawdziliśmy

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl