Nietypowy transparent w Poznaniu… Zachęca do sprzątania po psie

Z każdym rokiem liczba ludzi posiadających psa w Polsce rośnie. Niestety, wraz z tym wzrostem pojawiają się również problemy związane z brakiem odpowiedzialności właścicieli. Jednym z nich jest pozostawianie psich odchodów na ulicach i w parkach. W Poznaniu postawiono transparent: „Twój pies, twoja kupa”.

Twój pies, twoja kupa

Niestety wielu właścicieli psów uważa, że nie mają obowiązku sprzątania po swoim pupilu. Ostatnio jednak grupa aktywistów z Centrum Inicjatyw Lokalnych Spójnik postanowiła zwrócić uwagę na ten problem. Postawili na ulicy 23 Lutego transparent z napisem „Twój pies, twoja kupa”.

To wymowny symbol, który mówi wiele o postawie nieodpowiedzialnych właścicieli. Co więcej, pozostawianie odchodów po swoim pupilu jest nie tylko nieestetyczne, ale też niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Psy mogą przenosić różne choroby, a pozostawienie ich odchodów na ulicy może skutkować rozprzestrzenianiem się infekcji.

Dlatego właściciele psów powinni pamiętać o swoich obowiązkach. Bez względu na to, czy spacerują z psem w parku, na ulicy czy w lesie, zawsze powinni mieć przy sobie worki na psie odchody i regularnie sprzątać po swoim pupilu. To nie tylko wyraz szacunku dla innych ludzi, ale też oznaka troski o zdrowie innych zwierząt.

– Dopiero, co zakończył się remont chodnika na Grobli, nasadzono też rośliny, a już tam sporo zniszczeń i psich kup! A kejtrów u nas coraz więcej, jeden przypada na 5 Polaków, jesteśmy w europejskiej czołówce. Problemem jest też psi mocz. Jeden z administratorów mówił, że przy każdym nasadzonym krzewie musi stawiać płotek, bo jest tyle psów w fyrtlu, że rośliny są zasikiwane i umierają – poinformował radny Starego Miasta, Tomasz Dworek.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj też: Dzień Flagi RP w Poznaniu. Rozdano poznaniakom biało-czerwone flagi

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl