Dzień Flagi RP w Poznaniu. Rozdano poznaniakom biało-czerwone flagi

2 maja w Poznaniu w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozdano poznaniakom flagi. To dzień upamiętniający polskie barwy, symbole i tradycje patriotyczne.

Flagi dla poznaniaków

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) obchodzone jest corocznie od 2004 roku. Upamiętnia historię polskich barw narodowych, symboli i tradycji patriotycznych. Ma też przypominać o poszanowaniu symboli narodowych. 2 maja to też Dzień Polonii i Polaków za Granicą jako wyraz uznania dla wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii w odzyskanie niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc w najtrudniejszych momentach.

Dla Polaków jest to bardzo ważny dzień. To okazja do manifestowania swojego patriotyzmu i miłości do kraju. 2 maja w Polsce, flagi państwowe powinny być wywieszane na budynkach publicznych, w szkołach, a także na prywatnych posesjach. Wiele osób mocuje też małe flagi przy samochodach.

Członkowie i sympatycy PiS rozdali flagi przy Dworcu Głównym, zachęcając do wywieszenia flag na domach i balkonach. Flagi Polski i Unii Europejskiej rozdawał też przy ul. Półwiejskiej przy pomniku Starego Marycha Adam Szłapka (Nowoczesna).

Zobacz zdjęcia:

Czytaj też: Święto Konstytucji 3 Maja w Poznaniu. Koncert na pl. Wolności. Co jeszcze się dzieje?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl