Co w sobotę w Poznaniu? Mnóstwo wydarzeń

Retro samochody, wielki konstrukcje z LEGO, czytanie bajek z różnych części świata, wydarzenia muzyczne – to wszystko dziś w Poznaniu. Część atrakcji jest bezpłatna.

Retro Motor Show

Retro Motor Show to największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce. Podczas wydarzenia na uczestników czekać będą m. in.: zabytkowe pojazdy, klasyczne modele aut, giełda pojazdów zabytkowych, Akademia Renowacji czy Retro Tuning. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 29 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Targi Hobby  

Głównym celem targów jest edukacja poprzez prezentację różnych pasji w atrakcyjny sposób, ale również zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas wydarzenia swoje oferty przedstawią marki skierowane m.in. do modelarzy, graczy – zarówno początkujących, jak i geeków, miłośników rajdów samochodów RC, osób zainteresowanych szyciem i tańcem, czy fanów klocków LEGO. Atrakcje, które odbęda się na wydarzeniu, to: pokazy, turnieje, wystawy i wszystko to, co angażuje zwiedzających i pozwala im na bezpośrednie obcowanie z przeróżnymi pasjami. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 10:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 24,50 zł

Więcej informacji na stronie.

Bajki z krańców świata

W trakcie trwania wydarzenia uczestnikom zaprezentowane zostaną bajki z różnych zakątków świata z aranżacją muzyczną. Opowieści będą prezentowane w języku polskim i ukraińskim. Bajki dotyczą niezwykłych przygód bądź fantastycznych stworów. Pojawią się również takie, które przyprawią publikę o dreszcze oraz te ze szczęśliwym zakończeniem. 

Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 16:00

Wstęp bezpłatny (obowiązują zapisy)

Więcej informacji na stronie.

Koncert Adama Palmy 

Podczas koncertu odbędzie się premiera najnowszego albumu Adama Palmy „Second Life”. Udział weźmie także Orkiestra Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal. Płyta po raz pierwszy w historii światowej fonografii nagrana została w całości na gitarę akustyczną i orkiestrę smyczkową. Jest ona osobistym spojrzeniem na muzykę i życie z perspektywy człowieka, który odzyskał życie po wybudzeniu się z długiej śpiączki. Takie przeżycie stworzyło głębszą refleksję i dało artyście czas na przegląd swoich własnych korzeni muzycznych.

Centrum Kultury Zamek, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: od 109 zł 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Oszuści 

Spektakl prezentuje życie pary – Michelle i Allen, którzy są ze sobą już dwa lata. Partnerzy mają wątpliwości, czy spędzić wspólnie resztę życia, więc zwracają się po radę do swoich rodziców w oczekiwaniu na szczerą odpowiedź. W ramach zacieśniania więzi organizują kolację, podczas której wszyscy mają się lepiej poznać. Ten wieczór przyczyni się do wywrócenia do góry nogami nie tylko ich życia.

Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

Godz. 16:00, 18:30

Bilety: od 70 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Sherlock Holmes

Spektakl przeniesie widzów w świat kłamstw, intryg  i zbrodni, które są codziennością w profesji Sherlocka Holmesa. Jednak tym razem prosta sprawa, morderstwo Lorda Douglasa w Birlstone, nieoczekiwanie doprowadzi do znacznie większej tajemnicy – wszechpotężnej zbrodniczej organizacji, a słynny detektyw zmierzy się ze swoim największym wrogiem. Przedstawienie oparte jest na motywach twórczości sir Arthura Conan Doyle’a.

Teatr u Przyjaciół, ul. Mielżyńskiego 27/29

Godz. 19:00 (sobota, niedziela)

Bilety: 30 zł 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Carmina

Podczas kryzysu zaczyna pojawiać się pytanie, co artysta powinien zrobić dla świata oraz dla siebie. Ostatnie wydarzenia takie jak pandemia, wojna oraz katastrofy ekonomiczne spowodowały, że problem ten jest jeszcze częściej poruszany. Rozwiązań szuka się w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Świat zasypywany jest złotymi radami, dopasowanymi do każdego problemu, albo oczekuje, że to artyści będą te rady generować w spektaklach. Patronem spektaklu będzie Horacy, ojciec wszystkich złotych rad, nawołujący do poszukiwania harmonii i spokoju ducha. A widzowie wraz z artystami podążą za najdziwniejszymi nawet teoriami oraz podejmą się najbardziej kontrowersyjnych terapii.

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Godz. 19:00

Bilety: 25 zł (dostępne na stronie)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Egzorcysta – pokaz specjalny filmu

Seans odbędzie się w ramach pokazu specjalnego na Halloween. Jest to film z 1972 roku ukazujący historię matki, która wzywa pomoc egzorcystów do swojej córki, gdy ta zaczyna się dziwnie zachowywać. Ekranizacja nominowana była do Oscara w dziesięciu kategoriach. Seans przeznaczony jest dla osób powyżej 16. roku życia. Wyświetlony zostanie w języku angielskim z polskimi napisami.

Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82

Godz. 18:00

Bilety: od 17 zł

Więcej informacji na stronie.

Noc upiorów

Las Marceliński w sobotni wieczór zamieni się w nawiedzone miejsce. Będzie w nim straszyć, a na uczestników czekać będą przeróżne postaci. Wydarzenie polega na przejściu specjalnie oznaczonej trasy. Wejście na imprezę możliwe jest dla osób powyżej 18 roku życia. Niepełnoletni muszą mieć zgodę rodzica (do pobrania na stronie). Dodatkowo młodzież poniżej 16 lat musi zabrać ze sobą pełnoletniego opiekuna oraz zgodę rodzica. 

Las Marceliński

Godz. 18:30

Bilety: 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl