Niepełnosprawni uczniowie będą mieć w Poznaniu nowoczesną szkołe

Trwa właśnie rozbudowa i dostosowanie budynku szkoły na Grunwaldzie. Zamiast trzech lokalizacji niepełnosprawni uczniowie będą teraz mieć do dyspozycji jeden nowoczesny obiekt. 

– Od kiedy zostałam dyrektorem szkoły, marzę o tym żebyśmy wszyscy mogli pracować razem. Już niedługo będzie to możliwe. Marzenia się spełniają – mówi Lidia Wojsznis, dyrektorka ZSS nr 103. – Uczniowie zyskają szansę na pełne wykorzystanie swojego potencjału, zwłaszcza w zakresie integracji ze społecznością szkolną i lokalną.

Szkoła będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt edukacyjny i rehabilitacyjny. Budynek zostanie też w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W szkole będzie działać winda – co niezbędne w tego typu placówce. Sale dydaktyczne zostaną wyposażone w aneksy kuchenne i szatnie, a te dla młodszych dzieci także w łazienki.

Uczniowie będą mieli do swojej dyspozycji pomieszczenia do pracy indywidualnej oraz nowoczesne pracownie, m.in. artystyczną, techniczną, kulinarną i hydroterapii. W budynku znajdzie się też sala gimnastyczna, biblioteka, sala audiowizualna oraz duża jadalnia, gdzie młodzież z klas przysposabiających do pracy będzie wykorzystywać w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć. Na dachu budynku powstanie taras, czyli miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Pracę mają zakończyć się do listopada 2018 roku.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl