Niemcy przyjadą na jarmarki bożonarodzeniowe do Polski? „Lepsze niż w Niemczech”

Portal niemieckiej rozgłośni Mitteldeutsche Rundfunk (MDR) zauważa, że tradycja jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce jest stosunkowo młoda. „Ich popularność w międzynarodowych rankingach mocno rośnie” – podkreślono.

Niemcy doceniają polskie jarmarki bożonarodzeniowe

Mitteldeutsche Rundfunk (MDR) pisząc o rosnącej popularności polskich jarmarków bożonarodzeniowych, powołuje się na rankingi amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN, portalu Tripadvisor, dziennika „The Times” czy „Christmas Tree World”.

Jak zauważa MDR, jarmarki w Polsce zwykle są oceniane wyżej niż niemieckie i stają się obowiązkowymi celami na mapie zimowych podróży po Europie.

Rozgłośnia wskazuje, że jarmarki w Polsce nie mają tak długiej tradycji jak w Niemczech. Przez wiele lat Polacy znali je przede wszystkim z wyjazdów do Niemiec czy Czech. „W międzyczasie uczeń najwyraźniej przerósł mistrza” – ocenia MDR.

MDR pisząc o polskich jarmarkach, wspomina m.in. o malowniczej scenerii, o dobrej jakości i różnorodności oferowanych towarów, niższych cenach, a także o obecności wystawców z innych krajów, np. Litwy, Węgier czy Słowacji.

W artykule zwrócono na jeszcze jeden atut jarmarków w Polsce: poczucie bezpieczeństwa. „W końcu Polska jest krajem, który nie został jeszcze dotknięty atakami terrorystycznymi” – podkreśla MDR.

W ostatnich dniach niemieckie media podkreślały, że potencjalne zagrożenie terroryzmem mogą zakłócić przedświąteczny nastrój. Związki zawodowe policji wezwały do zwiększenia bezpieczeństwa na jarmarkach.

Zobacz też: Poznań rozświetlony świątecznymi iluminacjami. Zobacz zdjęcia

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl