„Niech nasza modlitwa obejmie tych, którzy ciężko obrażają Boga” – abp. Gądecki w kazaniu na Pasterce

Arcybiskup Stanisław Gądecki wygłosił kazanie w czasie Pasterki w poznańskiej Katedrze. Metropolita mówił o wojnie, terroryzmie i agresji. Swoje życzenia przygotował też prymas Polski abp. Wojciech Polak.

HOMILIA ABP. GĄDECKIEGO

Niech więc tej Nocy popłynie z naszych serc żarliwa modlitwa o pokój. Módlmy się za wszystkie narody, które są poranione terroryzmem i wojną i pogrążają się w chaosie. Niech nasza modlitwa obejmie także tych, którzy ciężko obrażają Boga i człowieka swoją bezlitosną agresją. Niech uświadomią sobie zło, jakie czynią i porzucą drogę przemocy po to, by szukać przebaczenia. Niech rodzina ludzka odnajdzie trwały pokój, jaki się może zrodzić tylko ze spotkania sprawiedliwości z miłosierdziem! – mówił abp. Stanisław Gądecki. Metropolita mówił też o zapobieganiu wojnom: Podczas gdy świat stara się zwykle zagwarantować sobie pokój poprzez przygotowanie się do następnej wojny – istnieje mądrzejsze rozwiązanie. Izajasz zachęca nas do budowania pokoju poprzez zmianę mentalności człowieka. Dopiero wtedy, gdy narody dotrą duchem na szczyt góry Syjon (Ps 87,7), tj. na szczyt sprawiedliwości, gdy Prawo Boże rzeczywiście dotrze do głębin ludzkich serc i zostanie wprowadzone w czyn, wówczas nastanie pokój.

ŻYCZENIA PRYMASA

Tej nocy miłość pokonuje strach. Tej nocy ufność i nadzieja przełamują nasze lęki i obojętność. Tej nocy łagodne światło przychodzącego do nas Jezusa Chrystusa rozprasza ciemności grzechu i śmierci. Wołamy więc za papieżem Franciszkiem: rodzaju ludzki, nie jesteś już sam. Bóg cię miłuje i dla ciebie stał się człowiekiem – mówił abp. Wojciech Polak. Całe życzenia obejrzeć można poniżej.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl