Niebezpiecznie i strasznie powolnie na poznańskich drogach

Po mieście jeździło się w sobotę jak po wielkiej strefie tempo 30. Kierowcy poruszali się bardzo wolno, tworzyły się zatory. Wszystko przez bardzo intensywne opady.

Korki na drogach

Tak wyglądała ulica Księcia Mieszka, a nie doszło do żadnej kolizji, to po prostu bardzo spowolniony ruch przez fatalne warunki.

Na drogach dzielnic dalszych od centrum zalega dużo śniegu, którego bardzo intensywnie przybywa.

Warunki utrudniał intensywnie padający śnieg, pokrywa śnieżna w sobotę wyniosła od 6 do 8 cm w Poznaniu.

Aby w sobotę po mieście trzeba było zaplanować więcej czasu na przejazd, by się nie spieszyć, to w tych warunkach byłoby niebezpieczne. Wieczorem zaczął padać śnieg z deszczem i na drogach było jeszcze trudniej.

Wielkopolska zasypana

Intensywne opady śniegu wystąpiły również w powiatach: gnieźnieński, gostyński, jarociński, kaliski, Kalisz, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, pleszewski, rawicki, słupecki, średzki, śremski, turecki, wrzesiński. W tych regionach ostrzeżenie obowiązywało do godziny 21:00 dnia 21 stycznia.

Prognozowane są również opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne – czytamy w komunikacie IMiGW.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl