Dzień Babci i Dzień Dziadka. Co ciekawego w Poznaniu?

21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Jest to okazja do spotkania się z dziadkami i wspólnego spędzenia czasu. W Poznaniu nie brakuje wydarzeń, które mogą okazać się idealnym pomysłem na rodzinny weekend.

GDZIE Z BABCIĄ?

Sporo atrakcji znajdzie się dla pasjonatki teatru. W sobotę odbywają się takie spektakle, jak Ach te koty w teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź, A niech to gęś kopnie i Podróż nie z tej ziemi w Teatrze Animacji. Natomiast w Teatrze Polskim wystawiony będzie spektakl Kordian i cham. Powidok folwarczny oraz 5 x kobieta. W Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu obejrzeć będzie można ALTE HAJM/STARY DOM, a w Teatrze Muzycznym Rodzinę Addamsów.

Jeśli babcia interesuje się muzyką, świetnym rozwiązaniem będzie Noworoczna Gala, Koncert Wiedeński, która odbędzie się w Auli UAM o godzinie 17:00. Oprócz tego, w Akademii Muzycznej będzie miał miejsce Koncert w ramach Gestofonii: Wojciech Błażejczyk, na który obowiązuje wstęp wolny. Jeśli jednak babcia woli muzykę rockową, to w Domu Tramwajarza grać dzisiaj będzie poznańska grupa SZA.

Inną propozycją są wystawy artystyczne, takie jak „Gwiazdy nad niebem Wschodu” – wystawa fotografii Jędrzeja Nowickiego w Centrum Kultury Zamek, czy Wystawa – Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki w Muzeum Narodowym.

Można też podejść do tego dnia z humorem, i wybrać stand-up. W TROPS Akademickie Centrum Kultury wystąpi Magda Kubicka W nowym programie „Patrz przez palce”.

CO DLA DZIADKA?

Dla dziadka, który interesuje się historią świetną opcją będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia Centrum Szyfrów Enigma z przewodnikiem, o godzinie 12:00 w niedzielę. Poza tym, warto zobaczyć wystawę Z nadzieją na Niepodległą. Wielkopolanie na frontach Wielkiej Wojny (1914-1918) w Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Inną ciekawą opcją jest też Uczta na progu wieczności w Muzeum Archeologicznym. Dla wielbiciela gór dobrym wyborem będzie Lung – ta ze zboczy Kanczendzongi – Wandzie Rutkiewicz – wystawa Agaty Ożarowskiej w Przystani Sztuki. Za to kibica Lecha Poznań powinna zainteresować wystawa w Fotoplastykonie Poznańskim, W górę serca! 100 lat KKS Lech Poznań.

Dla dziadka który lubi muzykę, proponujemy występ Moniki Borzym w Centrum Kultury Zamek. Oprócz tego, w niedzielę odbędzie się także Noworoczny Koncert Wiedeński – Orkiestra Księżniczek w Auli UAM. Można także wziąć udział w Koncercie z okazji Chińskiego Nowego Roku, w Auli Nova Akademii Muzycznej.

Ciekawym wyborem będzie zabranie dziadka do Kina Muza, na Styczniowe Kino w Ciemno, a dla kociarza idealny będzie Pokaz Kotów Rasowych w Palmiarni Poznańskiej.

Paulina Juzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl