Niebezpieczna sytuacja w centrum Poznania. 86-letnia kobieta straciła przytomność

86-letnia kobieta siedziała na ławce na Placu Kolegiackim, gdy nagle straciła przytomność. Niestety, kontakt z nią był utrudniony, ale na szczęście szybko otrzymała pomoc.

Plac Kolegiacki

W piątek, 3 maja, na Placu Kolegiackim starsza kobieta, która siedziała na ławce, nagle straciła przytomność i osunęła się na nią. Na szczęście w pobliżu znajdowała się straż miejska, która natychmiast zareagowała. Ze względu na utrudniony kontakt z seniorką, strażnicy od razu wezwali ratowników medycznych. Dzięki szybkiej interwencji służb udało się udzielić pomocy na czas, a kobiecie nic się nie stało.

– Po przebadaniu przez medyków kobieta została oddana pod opiekę synowi- poinformowała straż miejska w Poznaniu.

Kobieta zemdlała na Placu Kolegiackim/ fot. Straż Miejska Miasta Poznania.

Wysokie temperatury

Wysokie temperatury mogą być dla wielu osób niebezpieczne, dlatego ważne jest, aby podejmować odpowiednie środki ostrożności. Przede wszystkim należy dbać o odpowiednie nawodnienie. Warto też nosić lekkie, luźne i jasne ubrania, które nie zatrzymują ciepła, oraz czapki lub kapelusze z szerokim rondem. W czasie największego nasłonecznienia, między 11.00 a 16.00, najlepiej przebywać w cieniu i unikać intensywnego wysiłku fizycznego. W przypadku konieczności pracy na zewnątrz lub ćwiczeń, lepiej zaplanować je na wczesny poranek lub późny wieczór, gdy jest chłodniej.

Należy również zwracać uwagę na osoby starsze, dzieci oraz ludzi z chorobami serca, którzy są szczególnie wrażliwi na upały. Jeśli zauważysz, że ktoś czuje się słabo lub ma objawy przegrzania, zapewnij mu cień, daj wodę do picia i wezwij pomoc, jeśli sytuacja się pogorszy. Zachowując te zasady, można bezpiecznie przetrwać gorące dni.

Czytaj także: Znamy szczegóły makabrycznego odkrycia niedaleko Nowego Tomyśla

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl