Nie żyje Piotr Niewiarowski

Piotr Niewiarowski zmarł po krótkiej ale ciężkiej chorobie. Miał 66 lat. Był wieloletnim pracownikiem Radia Poznań. Menadżerem Lombardu później Małgorzaty Ostrowskiej. Zmarł w środę w Poznaniu, przegrał z nieuleczalną chorobą.

Piotr Niewiarowski był rodowitym łodzianinem, ale swoje dorosłe życie związał z Poznaniem, ukończył studia na tutejszej Politechnice uzyskując tytuł mgra inżyniera-mechanika. Po studiach zajął się zawodowo działalnością w instytucjach kultury. W latach 1976-78 kierował studenckim klubem „Od Nowa”, potem przez dwa lata pełnił funkcję wicedyrektora Filharmonii Poznańskiej.

Od 1980 roku Piotr Niewiarowski przez 8 lat pracował w Estradzie Poznańskiej, od 1981 roku – przez całą dekadę był menadżerem czołowego polskiego zespołu rockowego Lombard, a potem przez prawie 40 lat – jego wokalistki Małgorzaty Ostrowskiej; napisał też biografię tej grupy, ponadto pełnił funkcje kierownicze w Impresariacie Promocyjnym ZAKR-u w Poznaniu oraz ZPR „Records”, organizował koncerty i festiwale , np. pierwszy w Polsce festiwal bluesowy „Folk-Blues-Meeting” czy „Rock-Arena”  W latach 90-tych Piotr Niewiarowski związał się ściśle z mediami. Był szefem muzycznym Radia „S”, realizował programy w Telewizji ES. W roku 1996 został dyrektorem marketingu Radia Merkury. I nie krył, że ma ambicję uczynienia z radia najpopularniejszej rozgłośni w Poznaniu.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl