Nie będzie obchodów św. Marcina, będzie akcja pomocowa

W tym roku to kolorowe i jedyne w swoim rodzaju święto, z powodu pandemii COVID 19, nie może odbyć się w takim kształcie jak co roku z korowodem Świętego Marcina, kiermaszem rogali i koncertami. Będzie za to akcja pomocowa. 

Tradycyjna poznańska uroczystość przypada w dniu Narodowego Święta Niepodległości, czyli 11 listopada. Urzędnicy poinformowali jednak, że w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa hucznych obchodów imienin św. Marcina nie będzie.

Mimo to w tym roku zachowane zostanie główne przesłanie Imienin Ulicy Św. Marcin, którym jest wzmacnianie solidarności, empatii i troski o siebie nawzajem. Zatrzymanie rozpadu wspólnoty i stłumienie egoistycznych postaw, którym sprzyja współczesny świat, w obliczu zaistniałej sytuacji, wydaje się bowiem szczególnie istotne – tłumacza urzędnicy.

11 listopada rozpocznie się akcja, która skupi się na pomocy osobom starszym narażonym na skutki pandemii COVID-19. Symbolem tegorocznych uroczystości jest dłoń prezentująca gest Victorii i ubrana w niebieską rękawiczkę. Rzeźbę w tym kształcie zatytułowaną „Razem w pandemii” będzie można podziwiać przed Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 6 do 11 listopada.

logo akcji/źródło: UMP

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl