Nic Się Tu Nie Dzieje

Pokazy przedpremierowe, warsztaty, seanse plenerowe – to tylko część tego, co czeka na poznaniaków w ramach festiwalu „Nic się tu nie dzieje”. Impreza rozpocznie się w piątek i potrwa do 14 sierpnia.

„Nic Się Tu Nie Dzieje” to inicjatywa trzech poznańskich kin: Muza, Pałacowego i Rialto. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz 3. Hasło tegorocznej edycji to Versus Reality.

– Kino od zawsze stanowi sposób na ucieczkę od rzeczywistości. Pozwala na podróże w czasie, poznawanie różnych miejsc i spotkania, które nie mogą się wydarzyć w realnym świecie. Czasami jest to ucieczka w przeszłość albo w przyszłość, a czasami mocno sformułowany sprzeciw wobec świata – tłumaczą motyw przewodni tegorocznego festiwalu organizatorzy wydarzenia.

– Przejdziemy z zachodu na wschód: od Kina Rialto przez Kino Pałacowe do Kina Muza. Pierwszy film „Super” w reżyserii Jamesa Gunna zostanie zaprezentowany w Kinie Rialto, skąd widzowie przejdą do Kina Pałacowego, gdzie odbędzie się projekcja „Push” w reżyserii Paula McGuigana. Potem pójdziemy w kierunku Starego Rynku, gdzie przy ul. Masztalarskiej swoją nową – tymczasową – siedzibę ma Kino Muza. Tam odbędzie się finałowa impreza maratonu, czyli tańce z towarzyszeniem superbohaterskich rytmówi dekoracji – zapowiadają organizatorzy festiwalu.

W poznańskich kinach codziennie odbywać się będą pokazy przedpremierowe. Widzowie zobaczą takie filmy, jak: „Dziedziczki”, „Jak pies z kotem”, „Szczęśliwy Lazzaro”, „Dogman”, „Loveling” , „Hard Paint”, „Arctic”, „Do zobaczenia w zaświatach”, „Fokstrot”, „Walc w alejkach”, „Człowiek delfin”, „Pod ciemnymi gwiazdami”, „Leto”, „Młodość Astrid”,”Burning” czy „Endless”.

Propozycją dla właścicieli psów są seanse plenerowe na dziedzińcu Kina Muza. Na czworonogów czekają smakołyki. Amatorzy wypoczynku na świeżym powietrzu mogą także wziąć udział w kiermaszu filmowym, ćwiczeniach Qiqong lub Tai chi oraz filmowym spacerze po Jeżycach. Pomyślano też o miłośnikach kinowej klasyki. W ramach cyklu „110 lat kina Muza” wyświetlony zostanie film „Stowarzyszenie umarłych poetów”.

Szczegółowy program festiwalu „Nie Się Tu Nie Dzieje” na: http://www.nicsietuniedzieje.pl/program-2/

Bilety dostępne są w kasach kin oraz na portalu bilety24. Więcej informacji na: http://www.nicsietuniedzieje.pl/bilety/

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl