Naturalnie i eko

To był weekend ekologii w Poznaniu. Tak można chyba powiedzieć o Ekocudach –  targach kosmetyków naturalnych, które kilkanaście dni temu odbyły się w stolicy Wielkopolski. Była to już 3 edycja targów.

Targi Ekocuda przyciągnęły tłumy miłośników naturalnej pielęgnacji i ekologicznego stylu życia. Była to jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu wypróbować i kupić taką ilość naturalnych kosmetyków. Na targach obecne były zarówno polskie, jak i zagraniczne marki. Jednak Ekocuda to nie tylko zakupy. To także edukacja. W ramach targów odbyły się wykłady z Kasią Konopą oraz Agnieszką Niedziałek, dotyczące naturalnej pielęgnacji i makijażu, a także warsztaty kosmetyczne organizowane przez markę Pixie Cosmetics. Była to również wyjątkowa szansa, by porozmawiać z ekspertami i producentami kosmetyków.

fot. Joanna Oleszek/materiały prasowe

Rynek kosmetyków naturalnych przeżywa obecnie bardzo intensywny rozwój, dzięki czemu konsumenci mają większy wybór ekokosmetyków. Na targi przychodzą zarówno osoby „wtajemniczone” w świat ekologii i naturalnej pielęgnacji, jak i te, które dopiero tę przygodę zaczynają. Dodam też, że coraz częściej na targach sprzedawcy oferują opcję zero waste i proponują kupującym napełnienie opakowań, zamiast kupowanie produktu w opakowaniu – mówi Zuzanna Mierzejewska, pomysłodawczyni i organizatorka targów Ekocuda.

W Poznaniu targi odbyły się po raz trzeci. Kolejna edycja targów już na wiosnę.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl