Narodowe Czytanie w Poznaniu dla wszystkich. Jaką powieść w tym roku będą czytać?

Rozpoczynają się zapisy do udziału w dwunastej edycji Narodowego Czytania. W tym roku czytelnicy w Poznaniu będą mieli okazję zmierzyć się z „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej. Inicjatywa popularyzuje polską literaturę. Czytanie odbędzie się we wnętrzach Biblioteki Raczyńskich.

9 września, w ramach Narodowego Czytania, mieszkańcy Poznania będą mieli niezwykłą okazję do wspólnego odkrywania powieści „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej. To już dwunasta odsłona tego ważnego wydarzenia, które ma na celu popularyzowanie polskiej literatury oraz rozbudzanie zainteresowania czytaniem. Inicjatywę wspiera prezydent RP.

W tym roku też znani poznaniacy będą czytać wybrane fragmenty „Nad Niemnem”. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprasza Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Biblioteka Raczyńskich. Czytelnicy mogą zapisywać się na powszechne czytanie, a także zaprezentować swój ulubiony fragment powieści publiczności.

Warto również podkreślić, że w bibliotece Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przechowywany jest zielnik Elizy Orzeszkowej. Z okazji Narodowego Czytania eksponat będzie udostępniony publiczności. Zielnik ten ma szczególną wartość, gdyż został przygotowany przez autorkę. Opisane w nim rośliny można znaleźć zarówno w języku polskim, białoruskim, jak i łacińskim.

Aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu w Poznaniu, można zgłaszać się mailowo do Biblioteki Raczyńskich.

Czytaj też: Dawid Podsiadło zagra na scenie 360 stopni w Poznaniu. Wiemy, kiedy sprzedaż biletów [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl