Narkotyki i nielegalne gry hazardowe

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym.

Do zatrzymania doszło na trenie Wildy na ulicy Sikorskiego w Poznaniu. To tam znajdował się punkt, gdzie miały być sprzedawane narkotyki oraz prowadzone miały być nielegalne gry hazardowe. „Sklep” nie był dostępny dla wszystkich z zewnątrz. Umieszczona przed wejściem kamera służyła do monitorowania i selekcji wchodzących.

Podczas policyjnej akcji, gdy funkcjonariusze wraz z celnikami weszli do środka, zabezpieczyli 5 automatów do gier o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. W środku było kilka osób, przy dwóch mężczyznach policjanci znaleźli marihuanę oraz haszysz, natomiast w jednym z pomieszczeń plecak z zawartością marihuany, amfetaminy i haszyszu – łącznie przeszło 400 gramów narkotyków. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali wszystkie 9 osób, które znajdowały się w lokalu. Szybko ustalili właściciela bagażu – był nim jeden z mężczyzn, przy którym wcześniej znaleziono środki odurzające.

W efekcie dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty. 23-letni poznaniak – odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Wśród zatrzymanych znalazł się również 22-latek poszukiwany przez sąd listem gończym, w związku z zaległą karą pozbawienia wolności za pobicie. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego w Poznaniu.

 

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl