Napastnik Lecha Poznań Młodzieżowcem Miesiąca PKO Banku Polskiego

Nagroda dla Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego – głównego sponsora Ekstraklasy – przypadła w listopadzie Filipowi Szymczakowi. Napastnik Lecha Poznań wygrał rywalizację za listopad z bramkarzami – Kacprem Tobiaszem (Legia Warszawa) oraz Marcelem Zapytowskim (Korona Kielce).

Bez jego dwóch goli Lech Poznań w listopadzie miałby cztery punkty mniej, co zepchnęłoby Lecha na 10. miejsce w tabeli. Trener John van den Brom dwukrotnie jednak wpuścił Filipa Szymczaka w II połowie, a ten zawodnik zarówno z Koroną Kielce, jak i Jagiellonią Białystok w doliczonym czasie, zdobywał zwycięskie bramki. To w ogóle jego premierowe gole strzelone na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Filip Szymczak pierwszy raz znalazł się w gronie nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego i od razu wykorzystał taką szansę. W klasyfikacji klubowej Lech Poznań umocnił się na 1. pozycji pod względem laurów dla swoich najmłodszych graczy. Łącznie wygrali oni siedmiokrotnie. Przed obecnym triumfatorem dokonali tego wszak: Robert GumnyKamil JóźwiakJakub ModerJakub Kamiński (dwukrotnie) i Michał Skóraś. W tym po raz czwarty udało się to od lipca 2021 roku. Do tego dochodzi jeszcze piętnaście nominacji.

Poza Filipem Szymczakiem o tytuł Młodzieżowca Listopada PKO Banku Polskiego ubiegali się jeszcze Kacper Tobiasz (Legia Warszawa) oraz Marcel Zapytowski (Korona Kielce). Dla golkipera Wojskowych była to druga nominacja (poprzednio: sierpień 2022), zawodnik Złocisto-Krwistych ubiegał się po raz pierwszy w karierze o ten laur. 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl