Największy Bieg Niepodległości w Polsce

Po raz trzeci z rządu obył się w Poznaniu Bieg Niepodległości. Tym razem na tasie biegu stanęła rekordowa liczba uczestników ponad 22 tysiące biegaczy.

Bieg  odbył się na dystansie 10 kilometrów. Na linii startu stanęło ponad 22 tysiące biegaczy z 18 krajów. Tym samym poznański Bieg Niepodległości stał się największym biegiem masowym w Polsce. Dla organizatorów taka frekwencja była nie lada wyzwaniem. Ze względów bezpieczeństwa biegaczy na trasę wypuszczano falami.

W zawodach zwyciężyli Artur Kozłowski  z MULKS MOS Sieradz  i Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola. Każdy z uczestników otrzymał oryginalny medal – 20-centymetrowy miecz pokryty 24-karatowym złotem oraz rogal świętomarciński wypiekany w Poznaniu