Materiał partnera

Największe wydarzenie jeździeckie ponownie w Poznaniu

Dwie areny, pięć konkurencji jeździeckich, pokazy, aukcja koni oraz największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce – tak w skrócie można opisać program największej edycji CAVALIADA Tour 2022/23, jaka odbędzie się w dniach 15-18 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Od 2010 r., kiedy Grupa MTP wprowadziła markę CAVALIADA, impreza organizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciąga coraz więcej zawodników ze światowej czołówki. Do zawodów w zeszłym roku zostało zgłoszonych ponad 700 par z czterech kontynentów i 27 państw. CAVALIADA w Poznaniu to największa z czterech lokalizacji cyklu. Tylko w Poznaniu zawody rozgrywane są jednocześnie na dwóch arenach, na których rywalizują zawodnicy pięciu konkurencji jeździeckich.

Kalendarz CAVALIADA Tour 2022/2023

CAVALIADA Tour 2022/2023 będzie się składać z następujących edycji:

10-13.11.2022 – CSI2*W Warszawa, COS Torwar

15-18.12.2022 – CSI3*W Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

02-05.02.2023 – CSI2* Sopot, ERGO Arena

02-05.03.2023 – CSI3*-W Kraków – TAURON Arena

4 lokalizacje, 5 konkurencji, niezliczone emocje

Co czeka na kibiców i zawodników w programie poszczególnych edycji? Każda z nich będzie trochę inna.

Cykl zainauguruje edycja w Warszawie, która po raz drugi odbędzie się w długi weekend Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabraknie uroczystych pokazów wojska polskiego i atrakcji dla publiczności. W programie zobaczymy konkursy skoków przez przeszkody, powożenia, wszechstronnego konkursu konia wierzchowego oraz woltyżerki.

Poznań to największa edycja CAVALIADY. W grudniu, w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich chcą startować wszyscy najlepsi z całej Europy. Zawody odbywają się na dwóch arenach, a oprócz skoków przez przeszkody, powożenia i WKKW zobaczymy także woltyżerkę i ujeżdżenie. Po raz drugi odbędzie się też CAVALIADA Horse Auction – prestiżowa aukcja koni skokowych. Nowością będzie finał rozgrywek Polskiego Związku Jeździeckiego – Wielkopolski Talent Roku. To cykl zawodów dla młodych adeptów jeździectwa, których finał odbędzie się na CAVALIADZIE w Poznaniu. Wszystkie konkurencje sportowe będą przeplatane pokazami, jakich jeszcze na CAVALIADZIE nie było. Dla komfortu zarówno kibiców, jak i zawodników, wydarzenie w Poznaniu odbędzie się w połączonych ze sobą pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

CAVALIADA wychodzi naprzeciw prośbom fanów i wprowadza w tym roku zawody Hobby Horse. To bardzo popularna w ostatnich miesiącach konkurencja, do której zawodnik nie potrzebuje prawdziwego konia. Zainteresowanie zawodami Hobby Horse już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci.

Po bardzo udanej, pierwszej edycji zawodów w ERGO Arenie, CAVALIADA zawita do Sopotu po raz drugi. Doskonałe warunki dla jeźdźców oraz dla kibiców, którzy żywo kibicowali swoim ulubionym zawodnikom pozytywnie zaskoczyła organizatorów. W Sopocie będzie można zobaczyć zawodników konkurencji skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW oraz woltyżerki.

Wielki finał cyklu odbędzie się po raz drugi w Krakowie. Będzie to nie tylko finał trzech rankingów CAVALIADY w skokach przez przeszkody, powożeniu i WKKW, ale również finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. W TAURON Arenie Kraków odbędą się również międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu, w których zawodnicy będą mogli walczyć o kwalifikacje olimpijską.

Czym jest CAVALIADA Tour?

CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce. Przez cztery dni poszczególnych zawodów, na arenie można zobaczyć rywalizację zawodników w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, woltyżerki oraz we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Najmłodsi uczestnicy biorą udział w CAVALIADZIE Future – konkursach dla dzieci na kucach. CAVALIADA to również kwalifikacje i finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody.

CAVALIADA to nie tylko sport, ale również największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich w Polsce. Łącznie można odwiedzić ponad 200 wystawców oferujących m.in.: sprzęt dla koni, jeźdźców, pasze, suplementy, usługi czy koniowozy. Nieodłącznym elementem każdego wydarzenia z cyklu CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności.

W ostatnim tourze na arenach czterech miast wystartowało ponad 1200 koni, a na trybunach zebrało się 60 tysięcy kibiców.

Bilety dostępne wyłącznie na stronie www.tobilet.pl

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl