Kasia Wilk wystąpiła na Jarmarku Świątecznym w Poznaniu. Zobacz nagranie

Wczorajszą inaugurację Jarmarku Świątecznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich uświetniła swoim występem Natalia Kukulska. Dziś natomiast dla poznaniaków zaśpiewała Kasia Wilk.

Jedna z najlepszych polskich wokalistek zaśpiewała w Poznaniu

W 2010 roku została umieszczona na liście 50 najlepszych wokalistek z Polski. Niedawno dołączyła do siedemnastej edycji show Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie na nowo zachwyciła publiczność swoim talentem i mocnym głosem. Dziś natomiast zaśpiewała dla poznaniaków na Jarmarku Świątecznym na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Trochę o Kasi Wilk

Kasia Wilk rozpoczęła karierę wokalną pod koniec lat 90. Początkowo występowała z żeńskim sekstetem i śpiewała w chórze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 2005 roku, razem z zespołem KTO TO zajęła drugie miejsce w konkursie Debiutów podczas prestiżowego Festiwalu w Opolu. W 2008 roku rozpoczęła karierę solową z singlem Pierwszy raz. Najbardziej Polacy znają ją jednak ze współpracy z raperem Mezo. Duet ten słynie z takich kawałków jak Sacrum, Ważne, oraz Mamy siebie.

Zobacz nagranie

Dziś Kasia Wilk wystąpiła między innymi z popularnym kawałkiem Bajmu, pt. „Co mi panie dasz”, który dzięki orkiestrze Męskiego Grania, w ostatnich latach, znów wrócił na topowe listy przebojów.

Jarmark Świąteczny na placu PeWuKi

Koncerty to jednak nie jedyna atrakcja Jarmarku Świątecznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Miasteczko otwarte będzie od godziny 11:00 do 21:00 od wtorku do czwartku oraz w niedzielę. Od piątku do soboty będzie je można natomiast odwiedzić w godzinach od 11:00 do 22:00. Aż do 23 grudnia na placu PeWuKi będą takie atrakcje jak młyńskie koło, karuzela wenecka, symulator lotu saniami, gadający łoś Marcin, domek Świętego Mikołaja czy świąteczna kolejka.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl