Najmniejszy żłóbek w Polsce także w Poznaniu

Co roku w naszym mieście powstaje największa szopka w Europie. Okazuje się, że stolica Wielkopolski może pochwalić się także prawdopodobnie najmniejszym żłóbkiem w Polsce. Instalacja znajduje się w Parafii Łacina.

Elementy żłóbka przyjechały z różnych zakątków świata

Prawdopodobnie najmniejszą szopką może pochwalić się Parafia Łacina, znajdująca się w lokalu po dawnym sklepie, przy ul. Czesława Niemena. Żłóbek stworzył Ryszard Lenartowicz. Mały Jezus przed ołtarzem to dar z wyspy Malta z sanktuarium Mellieħa.

Żłóbek główny ze zwierzątkami to dar z Parafii Błogosławionej Piatki na Dębcu, a siano i słoma przyjechały do nas z Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Czerlejnie – czytamy na facebookowym profilu parafii.

fot. Parafia Łacina / Facebook

Pasterka w parafii na Łacinie

Parafia pod wezwaniem imienia Jezus na poznańskiej Łacinie zaprasza mieszkańców na Pasterkę. Pierwsza odbędzie się już o godzinie 21:00. Gdzie jeszcze i w jakich godzinach odbywają się msze pasterskie w Poznaniu? O tym można przeczytać w naszym artykule TUTAJ.

fot. Parafia Łacina / Facebook

Parafia w bloku

Pierwsza msza w parafii pod wezwaniem imienia Jezus na poznańskiej Łacinie odbyła się 4 września. Już wtedy mieszkańców zaskoczyło miejsce nabożeństwa. Tymczasowa kaplica znajduje się bowiem w bloku mieszkalnym przy ulicy Czesława Niemena. Miejsce pierwotnie przeznaczone było na powierzchnie użytkowe, np. sklepy. Jednak dopóki nie powstanie „prawidłowa” świątynia, wierni będą uczestniczyć w nabożeństwach w bloku mieszkalnym. Proboszczem parafii na poznańskiej Łacinie został mianowany, znany poznaniakom ksiądz Radosław Rakowski.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl