Najmniejsza parafia w Poznaniu się rozrasta. „Chcemy wynająć kolejne pomieszczenie”

Na poznańskiej Łacinie kaplica zastąpiła sklep. Od 2022 r. mieści się tam parafia Imienia Jezus w Poznaniu, której proboszczem jest ksiądz Radosław Rakowski. Teraz duchowny poinformował o zamiarze wynajęcia kolejnej nieruchomości.

Od września 2022 r. na poznańskiej Łacinie istnieje parafia Imienia Jezus. Ksiądz Radosław Rakowski jest jej proboszczem, a zarazem najmłodszym księdzem w archidiecezji poznańskiej, który pełnił taką funkcję. „Codziennie doświadczamy w niej bożego działania. Mimo że jest sześć mszy niedzielnych o 200 miejsc siedzących, to bardzo brakuje nam miejsca” – napisał w mediach społecznościowych.

Parafia może zyskać nową przestrzeń

Duchowny wskazał rozwiązanie takiej sytuacji. „Chcemy zburzyć tylną ścianę i wynająć kolejne 153 m, po biurze nieruchomości. Wówczas razem będziemy mieli 253 m. Przeanalizowaliśmy wszystkie możliwości z Ekonomiczną Radą Nadzorczą. Omówiliśmy zagrożenia z Radą Duszpasterską. Wybraliśmy najlepszy wariant, na który może nas będzie stać” – wyjaśnił ks. Rakowski.

Budujemy nową kaplicę na ŁacinieNasza kaplica działa od września 2022r. Codziennie doświadczamy w niej Bożego…

Opublikowany przez Radka Rakowskiego Niedziela, 21 stycznia 2024

Gdyby plan udało się zrealizować, we wrześniu parafia zyskałaby nową przestrzeń. Znalazłoby się wówczas miejsce na: krzesła z oparciem dla starszych, wózkarnię, szatnię, miejsce dla dzieci, oddzielne sale do dyspozycji grup duszpasterskich, oddzielną kuchnię, trzy dodatkowe wejścia, konfesjonał czy przestrzeń do modlitwy w ciszy.

„Wierzymy, że jest to nam potrzebne i jest naturalnym rozwojem naszej wspólnoty” – podkreślił.

Według ks. Rakowskiego parafia musi zgromadzić kwotę 120 tys. złotych na remont, czynsz i przygotowanie przestrzeni.

Zobacz też: Polscy biskupi o LGBT+. Abp Gądecki drugim najczęściej poruszającym ten temat

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl