Nagły alarm w CH King Cross w Poznaniu. Ewakuacja klientów. Straż pożarna na miejscu

Nagły alarm w Centrum Handlowym King Cross w Poznaniu wprowadził w zamieszanie klientów. Ogłoszono pojedynczy komunikat o ewakuacji. Strażacy, wysłani w odpowiedzi na zgłoszenie pracują nad ustaleniem źródła alarmu i zabezpieczeniem obiektu.

Niezidentyfikowane zdarzenie w Centrum Handlowym King Cross w Poznaniu skłoniło straż pożarną do interwencji, co spotkało się z zaskoczeniem klientów. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej w CH King Cross.

Strażacy potwierdzili swoją obecność w centrum handlowym, tłumacząc, że otrzymali zgłoszenie z systemu monitoringu przeciwpożarowego. Obejście jest w trakcie sprawdzania, a działania podejmowane są w celu ustalenia źródła alarmu. Oficer dyżurny wielkopolskich strażaków podkreślił, że jeśli decyzja o ewakuacji została podjęta, to było to przed przybyciem zastępów, zgodnie z procedurami zarządcy obiektu.

Priorytetem strażaków jest zabezpieczenie obiektu oraz zapewnienie bezpieczeństwa klientom i pracownikom centrum handlowego. Ich profesjonalne działania mają na celu skoordynowaną reakcję na ewentualne zagrożenie, a równocześnie unikanie paniki wśród ludzi.

Aktualnie niejasne jest, co było przyczyną alarmu, który skłonił do interwencji strażaków. Nie ma informacji o osobach rannych.

Aktualizacja: Alarm okazał się fałszywy. Akcja służb zakończona.

Czytaj też: Muzeum Motoryzacji w Poznaniu. Unikatowe klasyki [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl