Nad rzeką o filmie

To jedyne takie warsztaty filmowe w kraju. W Poznaniu rozpoczyna się Laboratorium Rejs, połączenie warsztatów filmowych, projekcji oraz terenów nadrzecznych. Laboratorium Rejs potrwa cztery dni.

Warsztaty filmowe są bezpłatne, trzeba się na nie jednak wcześniej zapisać. Na zajęciach animatorzy opowiedzą o tym jak przygotować scenariusz filmu dokumentalnego. Każdy uczestnik oprócz tego, pozna także podstawy języka filmowego, pracę z kamerą oraz montaż zebranego materiału. Na koniec młodzi filmowcy przygotują film dokumentalny z nakręconego wcześniej materiału. Tematem przewodnim warsztatów będzie rzeka i rola jaką pełni w życiu mieszkańców.

Wśród atrakcji będzie między innymi Kino nad Rzeką – filmy będą wyświetlane na pokładzie statku. Filmy zrealizowane podczas zajęć zostaną zaprezentowane na festiwalach i przeglądach w całym kraju. Organizatorzy każdego roku odwiedzają pięć miejscowości położonych nad rzeką. W tym roku będzie to Ciganic, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn, Sanok i Poznań. Szczegółowy program warsztatów na stronie http://laboratorium-rejs.pl/program-2018/poznan/

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl