„Na wnuczka” załatwili Włochów

Poznańska policja zatrzymała 5 osób, które metodą „na wnuczka” okradały obywateli Włoch.

17 czerwca policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ta zajmowała się oszustwami telefonicznymi ,,na wnuczka” .

Oszuści dzwonili do obywateli Włoch, udawali ich krewnych, opowiadali historie o poważnych chorobach i pilnych zabiegach medycznych. Pokrzywdzeni wierząc w te historie, wysyłali pieniądze, oddawali złoto czy luksusowe zegarki.

Grupę przestępczą udało się złapać dzięki współpracy polskiej policji i prokuratury ze stroną włoską, oficerem łącznikowym oraz Europolem i Eurojustem. Ich siedziba znajdowała się na terenie powiatu poznańskiego.

– Przy podejrzanych zabezpieczono 40 tys. złotych oraz drogie zegarki. Ostatecznie 4 osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa za co grozi do 8 lat więzienia – informuje nadkomisarz Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

Czytaj także: Pożar ciężarówki na A2. W środku góra plastiku

Hubert Śnieżek
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl