Poznańska policja zatrzymała 5 osób, które metodą „na wnuczka” okradały obywateli Włoch.
17 czerwca policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ta zajmowała się oszustwami telefonicznymi ,,na wnuczka” .
Oszuści dzwonili do obywateli Włoch, udawali ich krewnych, opowiadali historie o poważnych chorobach i pilnych zabiegach medycznych. Pokrzywdzeni wierząc w te historie, wysyłali pieniądze, oddawali złoto czy luksusowe zegarki.
Grupę przestępczą udało się złapać dzięki współpracy polskiej policji i prokuratury ze stroną włoską, oficerem łącznikowym oraz Europolem i Eurojustem. Ich siedziba znajdowała się na terenie powiatu poznańskiego.
– Przy podejrzanych zabezpieczono 40 tys. złotych oraz drogie zegarki. Ostatecznie 4 osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa za co grozi do 8 lat więzienia – informuje nadkomisarz Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.
















