Przy Starym Rynku, na najbardziej tętniącej życiem ulicy, pojawiły się metalowe ćwieki. To oznakowania, które mają wskazywać do którego miejsca mogą być ustawiane ogródki gastronomiczne.
Ogródki gastronomiczne podczas lata są widoczne niemalże w całym Poznaniu. Jednak są takie miejsca i takie ulice, w których zbyt szerokie ustawianie ich uniemożliwia przejście. Aby cieszące się popularnością ogródki mogły nadal funkcjonować, a przechodnie w spokoju spacerować, na ulicy Wrocławskiej zamontowano metalowe ćwieki. Są wbite w podłoże i wyznaczają granice letnich ogródków na pasie drogowym. Również straż miejska będzie wiedziała czy stoliki są ustawione na odpowiednim obszarze.
fot. ZDM
Zmiany
Ogródki zostały dosunięte do budynków. Dzięki temu na środkowej części ulicy Wrocławskiej pojawiło się więcej miejsca. Szerokość letnich ogródków została też uzależniona od lokalizacji.
– Ogródki położone w pierwszej części ulicy tj. od ul. Podgórnej do ul. Gołębiej mogą zajmować przestrzeń na chodniku, od elewacji kamienic do krawężnika, a także maksymalnie metr jezdni. W dalszej części, tj. od ul. Gołębiej w stronę Starego Rynku stoliki i krzesła mogą zajmować tylko powierzchnię chodnika – od elewacji budynku do krawężnika – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.
fot. ZDM