Automaty w pociągach PKP Intercity. W drodze z i do Poznania kupimy nowe przekąski

PKP Intercity wprowadziło pierwsze automaty vendingowe do swoich wagonów. Innowacja ma uzupełnić ofertę gastronomiczną i zapewnić pasażerom dostęp do napojów i przekąsek przez całą podróż. Pierwsze maszyny pojawiły się w wagonie pociągu IC Strzelecki kursującego na trasie Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa.

Automaty vendingowe PKP Intercity oferują pasażerom zimne i ciepłe napoje, świeże kanapki oraz przekąski, takie jak batony, wafelki czy chipsy. Nowe urządzenia zamontowano w wagonie typu Combo, zastępując dotychczasową półkę w przedziale dla rowerów. W maszynach można płacić wyłącznie kartą.

Pilotażowy projekt ma pomóc przystosować funkcjonowanie automatów, ocenić zapotrzebowanie oraz przygotowanie PKP Intercity do wdrożenia usługi na szerszą skalę. Po pozytywnym wyniku testów, spółka planuje rozszerzyć dostępność automatów vendingowych na wszystkie pociągi kategorii InterCity. Automaty będą montowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych wagonach typu Combo.

Harmonogram montażu

W najbliższym czasie automaty vendingowe pojawią się w pociągach:

  1. Strzelecki: Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa
  2. Gałczyński: Warszawa – Gorzów Wielkopolski – Warszawa
  3. Mewa: Warszawa – Świnoujście – Warszawa
  4. Podlasiak: Suwałki – Świnoujście – Suwałki
  5. Warta: Warszawa – Poznań – Warszawa (w niedziele i poniedziałki)
  6. Mamry: Wrocław – Olsztyn – Wrocław
  7. Drwęca: Olsztyn – Poznań – Olsztyn
  8. Lednica: Poznań – Gdynia – Poznań
  9. Bachus: Gdynia – Zielona Góra – Gdynia
  10. Zatoka: Poznań – Gdynia – Poznań

Kongres Infrastruktury Polskiej

Tematy związane z nowymi inicjatywami PKP Intercity, w tym automaty vendingowe, będą omawiane podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, który odbędzie się 19 czerwca. W wydarzeniu wezmą udział m.in. wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, minister infrastruktury Dariusz Klimczak, a także znani dziennikarze Patrycjusz Wyżga i Wojciech Jakóbik.

Czytaj też: Z Poznania do Pragi 4 razy dziennie. Wiemy, od kiedy

1

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl