Ważne

Na ten dzień czekali wszyscy mieszkańcy. Tramwaje wróciły do centrum Poznania [ZDJĘCIA]

W sobotę, 13 maja nadszedł ważny dzień dla poznaniaków. Tramwaje znowu jeżdżą przez część centrum i PST. Mieszkańcy ponownie mogą jechać tramwajami przez ulice: Fredry, Mielżyńskiego i Święty Marcin. Koniec też z autobusami linii T12, które zastępowały brak trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Tramwaje wróciły do centrum i na PST

Poznaniacy już w sobotę wsiedli w tramwaje i pojechali wyremontowanym torowiskiem na ulicy Święty Marcin. Tramwaje znowu jeżdżą od ul. Towarowej do Al. Marcinkowskiego. Poza tym otworzono węzeł „Most Teatralny”, co oznacza, że ruch wznowiono wzdłuż ulic Fredry, Mielżyńskiego i 23 Lutego do pl. Wielkopolskiego.

Linie nr 12, 14, 15 i 16 wróciły na trasę PST. W sobotę w końcu otwarto trasę między stacją „Słowiańska” a pętlą „Sobieskiego”, a także wjazd na trasę PST od strony ul. Roosevelta. Linia nr 16 dojeżdża przez ul. Święty Marcin do Al. Marcinkowskiego. Tramwaj rusza też z powrotem na Piątkowo z przystanku tymczasowego „Aleje Marcinkowskiego”, który ustanowiono między ul. Piekary a Al. Marcinkowskiego po stronie galerii handlowej MM.

hotel dla psów w Poznaniu

Nadal są niedostępne torowiska na ul. Gwarnej, wzdłuż pl. Wolności i ul. 27 Grudnia oraz trasa Kórnicka.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj też: Niektóre tramwaje pojadą nowymi trasami. „Nie jest to docelowy układ sieci”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl