Na Starym Rynku pojawią się nowe ławki

Naprzeciwko ratusza, po stronie wschodniej i w miejscach, gdzie pojawi się zieleń staną nowe ławki. Będą podobne do tych, które stoją już na ulicy Święty Marcin, ale wykonane z innych materiałów.

NOWE ŁAWKI

Trwa rewitalizacja płyty Starego Rynku. Po ukończeniu remontu ma się tam pojawić więcej zieleni oraz nowe ławki. Jak się okazało, Miasto zaplanowało ich już rozmieszczenie. Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji podaje, że było to konsultowane między innymi z restauratorami tak, aby ławki nie przeszkadzały im w planowaniu ogródków gastronomicznych.

GDZIE STANĄ?

Co więcej, ławki będzie można przesunąć. Planowo część z nich stanie naprzeciwko ratusza, inne po stronie wschodniej, a reszta w miejscach, gdzie ma zostać nasadzona nowa zieleń. Siedziska będą podobne do tych, które zaprojektowała pracownia ADS i stoją na ulicy Św. Marcin.

BĘDZIE CZYSTO?

Te, które pojawią się na Starym Rynku, będą jednak wykonane z drewna, a nie z plastiku. Radni ze Starego Miasta mają nadzieję, że ławki będą łatwe i tanie w utrzymaniu. Wcześniej pojawiał się problem brudnych siedzisk między innymi właśnie na Św. Marcinie. W interpelacji do prezydenta miasta zwracał na to uwagę radny Andrzej Rataj. Często jest to jednak winą osób, które spożywają tam alkohol. Na miejsca te szczególną uwagę zwracają policjanci, strażnicy miejscy i dzielnicowi.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl