Wielkopolska

Na stacji paliw uderzył autem w znak drogowy. Policjantów szybko zaskoczyło coś jeszcze

Policjanci z Ostrzeszowa otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który na stacji paliw uderzył samochodem w znak drogowy. W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wjeżdżając na stację paliw Orlen w Ostrzeszowie, uderzył samochodem w znak drogowy. Po opuszczeniu pojazdu zataczał się.

Na miejscu zdarzenia policjanci zastali 53-letniego obywatela Ukrainy, zamieszkującego na terenie województwa opolskiego. Kierujący samochodem marki Citroen, podczas manewru cofania uderzył w znak „WYJAZD”. Z uwagi na wyraźną woń alkoholu dostrzegalną od kierującego, przeprowadzono kontrolę trzeźwości, która wykazała wynik 1,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że mężczyzna posiadał orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań w celu potwierdzenia stanu trzeźwości.

-Następnego dnia Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju – poinformowała st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Czytaj także: Kierowca autobusu zaalarmował policję. Bał się zachowania pasażera

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl