Na rządowej ławce stanęły słomiane kukły rodem z „Misia” Barei. To protest przeciwko CPK

Przy rządowej ławeczce, na poznańskiej Malcie stanęły słomiane misie. Kukły symbolizujące polski absurd są znakiem protestu przeciwko rządowym inwestycjom, a dokładniej Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu.

Za sprawą kultowego filmu Stanisława Barei, pt. „Miś”, przyjęło się w Polsce, że słomiane misie to symbol absurdu. Jak przystało na patriotyczną konstrukcję taki narodowy symbol otrzymała także rządowa ławka na poznańskiej Malcie. Dwie kukły okazały się być happeningiem i protestem przeciwko Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu. Nieprzypadkowo postawiono je właśnie tam, bo patrząc na stan stojącej zaledwie kilka dni, nowej ławeczki, protestujący poddają pod wątpliwość jakość rządowych inwestycji.

  • fot. Erwin Nowak / wpoznaniu.pl

fot. wpoznaniu.pl

Protesty przeciwko CPK odbywają się w całej Polsce. Mieszkańcy nie zgadzają się na budowę Kolei Dużych Prędkości argumentując, że w wielu miejscach zaproponowane rozwiązania zniszczą ich majątki. Najwięcej powodów do niepokoju mają właściciele nieruchomości, które znajdą się na trasie kolejowej. Inwestycja doprowadzi do wywłaszczeń mieszkańców. Ponadto pociągi na nowo wybudowanej linii mają się docelowo poruszać z prędkością 350 km/h.

 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl