Co ciekawego w Poznaniu? Poniedziałkowe wydarzenia

W poniedziałek spektakle, dla dzieci i dorosłych, a także wystawa grafiki w CK Zamek. Sprawdźcie, co dziś wydarzy się w Poznaniu.

 

 

Mury Jerycha

Godz.19, Aula Artis, Kutrzeby

Autorski spektakl Wojciecha Kościelniaka, będący spektaklem dyplomowym Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej
w Gdyni. Adaptacja biblijnej historii o zdobyciu przez Izraelitów miasta Jerycho. Komentarz do panującego w kościele chrześcijańskim rozłamu na część ubogą, pokorną i silną, karzącą. Na ile religia katolicka oparta jest na miłosierdziu,
a na ile – na poczuciu władzy? Docenione przez krytyków widowisko dekorowane piaskiem…

Współprodukcja Teatru Muzycznego w Gdyni, Państwowego Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego w Gdyni i Stowarzyszenia „Baduszkowcy”

Więcej –TUTAJ

 

NINA I PAUL

Teatr Nowy/Scena Wspólna

Dzień rozdania świadectw, ostatnie chwile dzielące Ninę, Paula i pozostałe dzieci od długo wyczekiwanych wakacji. Nauczycielka wykorzystuje czas na zadanie prac domowych, uczniowie natomiast myślą już tylko o zbliżającym się czasie beztroski. Pierwszy dzień wakacji Nina i Paul spędzają w gospodarstwie rodziców dziewczynki. Między nimi powoli rodzi się pierwsze uczucie, bardzo nieśmiałe, którego nastolatki nie są jeszcze do końca świadome. Dzień spędzony na wspólnym zwiedzaniu gospodarstwa, słuchaniu muzyki, przygoda na wieży wiatraka i pierwszy pocałunek bardzo ich do siebie zbliżają i są zapowiedzią wspólnego spędzenia całych wakacji. Po przerwie Nina przenosi się do nowej szkoły, wakacyjne zauroczenie jest jednak na tyle silne, że ma szansę przetrwać i tę zmianę.

Więcej – TUTAJ

 

TRYUMF KOLORU
wystawa arcydzieł grafiki francuskiej

CK Zamek

Pierre Bonnard, Lucien Pissarro, Auguste Renoir, Henri de Toulouse-Lautrec, Paul Signac, Alfons Mucha. Co ich łączy? Dzieła między innymi tych wielkich twórców z fin de siècle, które stanowią podwaliny sztuki współczesnej, zobaczymy w Centrum Kultury ZAMEK już od września.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl