Na Ratajach, zamiast piekarni, ma stanąć 17-piętrowy budynek. Rada Osiedla protestuje

Ma mieć 17 pięter i garaż podziemny. Nowy wieżowiec na Ratajach miałby zapewnić wiele nowych mieszkań. Pomysł ten nie podoba się jednak okolicznym mieszkańcom, spółdzielni, a nawet Radzie Osiedla. Budowa wieżowca stanęła pod znakiem zapytania.

NAJWYŻSZY W OKOLICY

Na osiedlu Rzeczypospolitej 4A ma powstać nowy wielorodzinny budynek mieszkalny. Ma mieć 17 pięter oraz garaż podziemny. Byłby to kolejny wieżowiec w okolicy. Aktualnie znajduje się tam piekarnia Dukowicz. Pomysł postawienia w tym miejscu tak wysokiego budynku nie podoba się okolicznym mieszkańcom.

WIEŻOWCA NIE BĘDZIE?

Nie przypadł on do gustu także Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych, która zarządza pobliskimi blokami. Co ważne, teren piekarni nie należy jednak do spółdzielni. Sprzeciw wyraziła także Rada Osiedla Rataje. Radni złożyli do Wydziału Urbanistyki i Architektury pismo, w którym domagają się oddalenia wniosku o wydanie warunków zabudowy dla tej inwestycji.

NIE PASUJE

Według radnych powstanie w tym miejscu 17-piętrowego wieżowca negatywnie wpłynie na obecną zabudowę. Argumentują, że budynki mieszkalne, usługowe, komunikacja oraz zieleń stanowią tam jednolitą całość, która zapewnia odpowiedni komfort i jakość życia. Nowa zabudowa miałaby pogorszyć klimat przestrzenny i ekologiczny.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl