Na poznańskim Fyrtlu zostaniesz ogrodnikiem

Rozpoczynjący się lipiec zwiastuje nie tylko dobrą pogodę ale również nowe atrakcje na Fyrtlu Główna. Wystartował cykl kreatywnych spotkań i warsztatów.

Na Fyrtlu Główna cyklicznie odbywają się atrakcje dla dzieci i dorosłych. Właśnie ogłoszono plan na lipiec. W tym miesiącu na mieszkańców osiedla czekają m.in. warsztaty fotografii, rękodzielnicze czy spotkania dla amatorów ogrodnictwa. Niektóre wydarzenia będą odbywały się cyklicznie, inne zostaną zorganizowane jedynie jeden jaz. Warto więc zapoznać się z kalendarzem Fyrtla Główna.

Gry, spotkania i warsztaty

Najbliższe Spotkanie Kołorkingu Ogrodniczego odbędzie się 2 lipca o 18:30. W środę o 19:00 będzie okazja do wzięcia udziału w zajęciach Pracowni Sztuk Pięknych. Natomiast w czwartek o 15:00 rozpoczną się gry podwórkowe – Odyseja Główna. Sobotni poranek będzie można poświęcić na doskonaleniu warsztatu fotografii.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Kontakty mailowy i telefoniczne do prowadzących dostępne są na stronie wydarzenia.

Biblioteka Sąsiedzka

Również w czasie wakacji czynna jest Biblioteka Sąsiedzka na Głównej. To pierwsza biblioteka społeczna w Poznaniu, dostępna dla mieszkańców, która gromadzi ponad 10 tysięcy książek. Jest również miejscem spotkań sąsiedzkich i przestrzenią wspólnej aktywności. Czynna jest podczas wszystkich wydarzeń na Fyrtlu Główna oraz w środy, czwartki i piątki od godziny 16:00 do 19:00.

Czytaj także: Poznański artysta nominowany w prestiżowym konkursie. Widać go prawie na każdym rogu ulicy | wpoznaniu.pl

źródło: Facebook, Biblioteka Sąsiedzka • Fyrtel Główna • Poznań (fyrtelglowna.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl