Były zastępca prezydenta Poznania będzie wiceministrem. „Negocjacje trwały tygodniami”

Tomasz Lewandowski, czyli były wiceprezydent Poznania ma dostać szansę zajmowania się polityką mieszkaniową w Polsce. Objąłby stanowisko w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

O sprawie donosi poznańska „Gazeta Wyborcza”. Lewica spełni swój wielotygodniowy cel i wynegocjuje wiceministra rozwoju. Tomasz Lewandowski to były kandydat Lewicy na prezydenta Poznań. Był też wiceprezydentem w Gabinecie Prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Od 2018 roku Lewandowski pełnił funkcję prezesa miejskiej spółki ZKZL. W wyborach 2024 dostał się do Rady Miasta Poznania i przestał pełnić funkcję prezesa.

Negocjował w sprawie nowej pracy. „Gazeta Wyborcza” informuje, że Lewandowski ma zostać podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Zajmie się polityką mieszkaniową. Decyzja ma być już podjęta i do jej sfinalizowania brakuje już „tylko” akceptacji premiera – Donalda Tuska.

To oznacza, że Tomasz Lewandowski zastąpi innego polityka Lewicy, Krzysztofa Kukuckiego. Były wiceszef resortu rozwoju został prezydentem Włocławka. Decyzja miała zapaść wcześniej, a partie czekały tylko na zakończenie eurowyborów i roszad w rządzie. Tomasz Lewandowski nie komentuje, czy informacje są prawdziwe.

– Oddałem się do dyspozycji władz Nowej Lewicy. Czekam na ostateczne decyzje na poziomie rządu i koalicji – przekazał „Gazecie Wyborczej”.

Czytaj też: Tomasz Lewandowski już nie jest prezesem ZKZL. Kto nim został?

Źródło; „Gazeta Wyborcza”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl