Na poznańskiej Ławicy zrobiło się kolorowo. Wybudowano tam nową drogę

Zakończyła się budowa drogi na poznańskiej Ławicy. Teraz okolica zyskała zupełnie nowy wygląd. Położono świeżą nawierzchnię, zbudowano chodniki, a wokół zasadzono zieleń, co nadało temu miejscu zupełnie inny charakter.

 Ul. Heleny Modrzejewskiej

Ulica Modrzejewskiej w Poznaniu została przebudowana na odcinku od ul. Miastkowskiej do skrzyżowania z ulicami Smoka Wawelskiego i Kornela Makuszyńskiego. Teraz jest tam nowa nawierzchnia i chodniki po obu stronach ulicy. Na jednym z krótszych fragmentów zmieniono przebieg drogi, a wyniesione skrzyżowanie pomaga spowolnić ruch, dzięki czemu piesi mogą bezpieczniej przechodzić przez ulicę.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

W ramach tej przebudowy dodano też nowe oświetlenie uliczne, które zwiększa widoczność, a na chodnikach pojawiły się oznaczenia ułatwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Dla odprowadzania wody deszczowej zainstalowano system odwodnienia, a na potrzeby przyszłych instalacji dodano kanał technologiczny. W trakcie prac usunięto również przeszkody związane z instalacjami elektrycznymi i telekomunikacyjnymi.

Zmiany wprowadzono również w organizacji ruchu. Pojawiły się nowe oznakowania poziome i pionowe, które pomagają kierowcom zorientować się w sytuacji na drodze. Oprócz tego ulica została ozdobiona nową niską zielenią, co dodaje jej bardziej przyjaznego charakteru.

Czytaj także: Jeden z najbogatszych poznaniaków odmieni ten gmach w centrum. Chodzi o „Skarbiec”

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl