Na poznańskich Jeżycach powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Sprawdź, gdzie

Łącznie na czterech ulicach powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych, które włączone będą pod Strefę Płatnego Parkowania. Mają one nie tylko ułatwić życie mieszkańców, ale także uspokoić ruch i pozwolić na renowację zieleni.

Będą nowe miejsca

Na poznańskich Jeżycach powstaną nowe miejsca parkingowe. To inicjatywa radnego Adama Dzionka, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Parkingów brakowało tam od dawna, a utworzenie ich przy ulicy Świętego Wawrzyńca nie było możliwe, ponieważ nie było tam wystarczająco dużo miejsca.

Czytaj również: Zwiększy się Strefa Płatnego Parkowania

Gdzie?

Nowe miejsca parkingowe zostały więc wytyczone na ulicach do niej prostopadłych. Mowa o ulicy Szczepanowskiego, Rodziewiczówny, Janickiego oraz Nad Seganką. Wcześniej parkowanie nie było tam legalne, co nie oznacza, że kierowcy nie zostawiali tam swoich samochodów. Przez to cierpiała jednak zieleń. Utworzenie nowych miejsc sprawi, że ponownie będzie tam można zadbać o tereny zielone.

Staną tam parkomaty

Pierwszy projekt zakładał, że ulice te staną się jednokierunkowe, a miejsca zostaną wytyczne na jezdni. Ten pomysł jednak nie spodobał się mieszkańcom. Finalnie radni przyjęli wersję, w której parkingi zostaną wytyczone naprzemiennie, raz po jednej, a raz po drogiej stronie jezdni, a sam ruch wciąż będzie odbywać się w obu kierunkach. Nowe miejsca parkingowe podlegać będą pod Strefę Płatnego Parkowania. Zarząd Dróg Miejskich w najbliższych dniach ustawi tam parkomaty.

Źródło: Rada Osiedla Jeżyce

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl