Na podpoznańskim poligonie zaczęli ćwiczyć na czołgach Abrams

Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku rozpoczęła się kolejna tura szkolenia dla załóg czołgów Abrams. Polska armia będzie mieć łącznie 366 takich maszyn.

SZKOLENIE NA POLIGONIE

Polscy czołgiści rozpoczęli ćwiczenia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Załogi uczą się jak obsługiwać amerykańskie czołgi Abrams, które według koncepcji Ministerstwa Obrony Narodowej, mają stać się trzonem siły polskiej armii. Pierwsza tura ćwiczeń odbyła się na poligonie w Biedrusku już w zeszłym roku. Ukończyło je łącznie 130 osób.

PANCERNA POLSKA

Ministerstwo Obrony narodowej postanowiło zakupić w USA 250 czołgów typu Abrams. Pierwsze z nich już trafiły do Polski. W styczniu Mariusz Błaszczak podpisał umowę na kolejne 116 maszyn, tym razem są to używane jednostki, armii Stanów Zjednoczonych. Łącznie polscy żołnierze będą mieli do dyspozycji 366 czołgów, uważanych za jedne z najlepszych na świecie.

Do Polski trafi też 189 koreańskich czołgów K2, a w planach jest również zamówienie kolejnych. Część z nich ma być produkowana w Poznaniu, który jest uznawany za jeden z najlepszych w kraju ośrodków przemysłu zbrojeniowego.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl