Na Placu Wolności pokażą najpopularniejsze filmy LGBT+

We wrześniu, na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu filmowego. Widzowie zobaczą najpopularniejsze filmy LGBT+ ostatniego sezonu.

Outfilm Poznań Festival to nowe kulturalne wydarzenie na mapie stolicy Wielkopolski, które potrwa od 1 do 10 września 2022 roku. Już za miesiąc poznaniacy będą mogli zobaczyć filmy o tematyce LGBT+. W kinie plenerowym na placu Wolności odbędą się seanse najpopularniejszych premier ostatniego sezonu. Natomiast Kino Muza zaprosi widzów na przedpremierowe pokazy produkcji, które w najbliższych miesiącach trafią do kin i na platformę VOD Outfilm.

Teraz nadszedł czas, żeby wyjść z internetu i zaprosić Was na spotkanie z outfilmowymi filmami w realu! – piszą organizatorzy festiwalu – Po seansach spotykamy się w klubie festiwalowym w Lokum Stonewall. 

Nowe wydarzenie to efekt współpracy Stowarzyszenia Grupa Stonewall, Estrady Poznańskiej, Kina Muza oraz Tongariro Releasing, operatora platformy Outfilm. Portal od 10 lat, właśnie z Poznania, oferuje użytkownikom z całej Polski najciekawsze premiery filmów LGBT+. Filmy na Placu Wolności obejrzymy bezpłatnie, a program już niedługo pojawi się na stronie.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl