Materiał partnera

Czy warto pozycjonować mały lokalny biznes?

Pozycjonowanie stron internetowych to usługa, z której opłaca się skorzystać nie tylko właścicielom dużych firm. Jeżeli posiadasz mały biznes, również powinieneś rozważyć promocję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Warto dowiedzieć się w takim przypadku, czym jest lokalne pozycjonowanie stron www, a także czym jest pozycjonowanie na frazy long tail. Sprawdź koniecznie treść artykułu!

 

Pozycjonowanie lokalne małego biznesu z Poznania

Pozycjonowanie lokalne małego biznesu opiera się na dotarciu do realnie zainteresowanych skorzystaniem z Twojej oferty odbiorców. Dla przykładu, jeśli prowadzisz salon fryzjerski w Poznaniu, mało prawdopodobne jest, abyś pozyskał klienta, który w momencie korzystania z wyszukiwarki znajduje się w Katowicach. Z tego też powodu dzięki lokalnemu pozycjonowaniu stron internetowych otrzymujesz możliwość dotarcia do osób, które znajdują się geograficznie najbliżej Twojej firmy. Jest to możliwe dzięki technologii geolokalizacji, z której korzysta Google.

Lokalne pozycjonowanie stron www to nie wszystko. Możliwe jest dotarcie do potencjalnych klientów także za pomocą pozycjonowania wizytówek Google Maps. Niektóre osoby nadal nie zdają sobie sprawy, jak spore znaczenie ma odpowiednia optymalizacja firmowej wizytówki. Najlepiej zatem jest połączyć lokalne pozycjonowanie stron w Google z optymalizacją firmowej wizytówki. Oczywiście takie możliwości są dostępne, jeśli działasz stacjonarnie.

Pozycjonowanie stron w Google na frazy long tail

Agencja SEO, której powierzysz usługę, może również zadbać o pozycjonowanie poprzez nasycenie odpowiednimi frazami kluczowymi. W dużym skrócie słowo kluczowe to ciąg znaków, które użytkownicy wyszukiwarki wpisują w oknie wyszukiwania, aby dotrzeć na Twoją witrynę. Dla przykładu, gdy prowadzisz sklep internetowy z obuwiem sportowym, frazą może być „buty sportowe”.

W tym przypadku jednak trzeba pamiętać o tym, że największe sieci handlowe mogą zająć najwyższe pozycje w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Aby móc zmierzyć się z topowymi graczami z Twojej branży, najlepiej jest wykorzystać frazy długiego ogona. To oczywiście jedna z możliwości. Są to frazy long tail, takie jak na przykład „buty sportowe adidas model X rozmiar 47”. W takiej sytuacji istnieje spora szansa, że pojawisz się wyżej w wynikach niż branżowi giganci.

Podsumowując, pozycjonowanie stron w Google w przypadku małego biznesu również jest bardzo opłacalne. Ważne jednak, aby podjąć takie działania, które pozwolą stawić czoła największym branżowym graczom. Jeżeli zależy Ci na większym ruchu z wyszukiwarki, warto wybrać pozycjonowanie w Grupie Tense z Poznania. Więcej o sposobach na poprawę pozycji przeczytasz tutaj: https://www.grupa-tense.pl/blog/jak-poprawic-pozycje-w-wyszukiwarce-google/

Taka usługa pozwala otrzymać naprawdę świetne rezultaty. Co prawda zazwyczaj trzeba na nie poczekać zwykle około kilku miesięcy, ale atutem tych rezultatów jest długofalowość. Wysoka pozycja w organicznych, czyli bezpłatnych wynikach wyszukiwania to dźwignia dla Twojego biznesu. Z tego też powodu polecamy Ci korzystać wyłącznie ze sprawdzonych usługodawców.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl