Na Piątkowie powstanie nowy plac zabaw. Projekt nie z tej ziemi

Na Piątkowie powstanie spektakularny, nowoczesny plac zabaw. Sfinansowany zostanie z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Zadaniem nowego placu zabaw ma być inspirowanie do zabawy nie tylko najmłodszych.

Nieprzeciętna budowa ma stanąć w parku Kasserna na os. Bolesława Chrobrego, zaraz obok miasteczka ruchu drogowego.

– Obecnie w parku Kasserna istnieją dwa niewielkie place zabaw, które przeznaczone są głównie dla dzieci przedszkolnych. Dla dzieci szkolnych nie stanowią one większej atrakcji — czytamy w opisie projektu.

Plac zabaw, który ma powstać w parku, ma być dopełnieniem obszaru zabawowo-rekreacyjnego, który już w nim istnieje. Dla projektantów bardzo ważne było stworzenie takiego projektu, który po wykonaniu będzie zachęcał do zabawy nie tylko najmłodsze dzieci.

Z czego będzie składał się nowy plac zabaw?

Na projekcie plac zabaw wyglądem przypomina statek kosmiczny. Znajdzie się na nim wysoka na 7,2 metry i szeroka na prawie 11 metrów konstrukcja liniowa podparta na stalowym szkielecie. Szkielet ten będzie miał cztery poziomy i zakończony będzie platformą widokową. „Bazę” zdobyć będzie można nie jedną, a wieloma różnymi drogami. Wewnątrz umieszczone zostanie kilka hamaków, na których będzie można odpocząć.

Na placu zabaw pojawi się także rakieta kosmiczna z płyt HPL i stali. Będzie ona wysoka na 6,3 metry. Do rakiety przyczepione zostaną solidne liny, po których będzie można się wspinać. Na placu zabaw nie zabraknie oczywiście zjeżdżalni. Ta będzie długa i wysoka. Bazę z rakietą i zjeżdżalnią łączyć będzie most linowy.

Kto zaprojektował plac zabaw?

Plac zabaw zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa przez firmę, która do wielu lat zajmuje się projektowaniem placów zabaw.

Na realizację kosmicznego placu zabaw z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 800 tysięcy złotych.

Rendery placu zabaw, który powstanie na Piątkowie /graf. Poznański Budżet Obywatelski

Czytaj także: Do remontu tego chodnika dorzucili się kierowcy

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl