Wielkopolska

Myślał, że to dobre miejsce na narkotyki

Mieszkaniec gminy Złotów, miał 1,5 kg marihuany. Nie wiedział co z nią zrobić. Postanowił więc … zapakować narkotyki w słoiki i zakopać je w swoim ogródku.

Gmina Złotów

Policjanci ze Złotowa otrzymali informację, że 44-letni mieszkaniec gminy Złotów może posiadać w swoim domu duże ilości narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego i udali się do jego mieszkania, aby sprawdzić wiarygodność tych doniesień. Przeszukali cały dom, ale nie znaleźli żadnych zakazanych substancji.

Do dalszych poszukiwań zaangażowali psa, który przystąpił do pracy. Policjanci zdecydowali się również sprawdzić ogród mężczyzny. Pies szybko złapał trop i doprowadził ich do jednego z miejsc na posesji. Mimo to, stróże prawa nadal nic nie znaleźli. Jednak pies nie odpuszczał i węszył w jednym miejscu.

Determinacja psa wskazywała, że coś musi być tam ukryte. Funkcjonariusze postanowili dokładniej sprawdzić wskazane przez zwierzę miejsce. Uzbrojeni w łopaty, zaczęli kopać i wkrótce natrafili na coś twardego. Okazało się, że pod ziemią podejrzany ukrył ponad 1,5 kg marihuany zapakowanej w worki i słoiki.

fot. KPP Złotów

44-latek zatrzymany

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił Prokuratorowi przedstawić zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających – poinformował asp. Damian Pachuc z KPP Złotów.

W związku ze znaleziskiem, 44-letni mężczyzna trafił do aresztu. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Setki policjantów na ulicach Poznania. Co się dzieje?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl