Muzyczne atrakcje podczas majówki

Jedną z nich będzie wtorkowy koncert w Domu Tramwajarza Pablopavo i Ludziki. To laureat „Paszportu Polityki” z 2014 w kategorii „Muzyka Popularna”.

Pablopavo i Ludziki w Domu Tramwajarza

Pablopavo to pisarz, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor. Twórczość muzyczna artysty znanego pod pseudonimem „Pablopavo” (samodzielnie lub z zespołem „Ludziki”) cechuje wszechstronność i nie sposób ją przyporządkować do jednego, konkretnego stylu.

hotel dla psów w Poznaniu

W 1993 roku założył wraz z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w takich zespołach jak: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył także sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki – „Telehon”. Kolejne to m.i. „10 piosenek” (2011), „POLOR” (2014), „Margina” (2018), „Mozaika” (2022) czy solowy „TYLKO” (2014). W 2020 ukazał się materiał zarejestrowany z koncertów z Naprawdę Dużym Zespołem na unikatowym albumie ‘’Wszystkie Nerwowe Piosenki’’. Bilety w dniu koncertu kosztują 99 zł. Dostępne są w Domu Tramwajarza.

Antigama „Pod Minogą

Ten zespół od ponad dwóch dekad znany jest z nieskrępowanego grindcore’owego, a jego awangardowa postawa i mechanistyczne podejście do noise’a nie mają granic. W 2006 roku podpisali światowy kontrakt z Relapse Records. Stworzyli wiele hitów, są też współautorami ścieżki dźwiękowej do gry Cyberpunk 2077 i opartego na niej serialu Netflixa. Wystąpią „Pod Minogą” 2 maja, początek koncertu o 19.00 Bilety: 59 zł przedsprzedaż, 70 zł w dniu koncertu.

Taste the music x Nurt 

Nurt to miejsce, w którym wydarzenia taneczne, koncerty czy standupy odbywają się cyklicznie. Każdego tygodnia artyści z całej Polski występują nad Wartą. Taste The Music zawita do Poznania w weekend majowy, a na scenie zagrają: Folkness i Tommy Gustav. 2 maja godzina 20.00 wstęp bezpłatny.

Szepty: Last Beat Blast 

Kolejne Szepty w Projekcie LAB przy ul. Grochowe Łąki zaprezentują, czym jest rave na wysokim poziomie. Na scenie wystąpią trzy uznane artystki: Melania, Proteina oraz Bravo Girl. 2 maja godzina 23:55. Wstęp bezpłatny.

Warsztaty śpiewacze Polska-Gruzja

Dla chcących poznać polifonie gruzińskie atrakcją będą warsztaty uwzględniające ćwiczenia (rozśpiewanie, trening głosu), naukę pieśni z różnych regionów Polski oraz naukę gruzińskich pieśni obrzędowych i lirycznych, w tym rytualnych kołysanek. Wydarzenie odbędzie się w Domu Tramwajarza przy ul. Słowackiego 19/21. Początek 3 maja o godzinie 19:00, cena biletów to 120 zł za 4 spotkania.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl