MPK organizuje bezpłatny kurs. Szuka pracowników

MPK Poznań organizuje kolejny kurs dla przyszłych kierowców i motorniczych. Trwa nabór kandydatów.

Miejski przewoźnik cały czas zmaga się z problemem braku kierowców autobusów i motorniczych. Szczególnie źle wygląda sytuacja, jeśli chodzi o liczbę kierowców zatrudnionych w MPK. Od zaraz może zatrudnić nawet 100 osób takich którzy posiadają prawo jazdy kat. D i świadectwem kwalifikacji oraz motorniczych.

Po raz kolejny raz organizuje też kurs dla tych osób, które uprawnień nie mają, a chciałyby podjąć pracę – takie kursy są bezpłatne dla wszystkich, którzy po zdaniu egzaminów zobowiążą się przez trzy lata pracować na rzecz MPK Poznań.

Firma oferuje stabilne warunki pracy oraz bogaty pakiet socjalny wspierający aktywność i wypoczynek pracowników (m.in. dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci, karnetów sportowych oraz biletów do kina i teatru), możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do szkoleń i dofinansowanie kursów i studiów, kartę multisport, świąteczne paczki dla dzieci, a także możliwość zakupu biletu specjalnego na komunikację miejską organizowaną przez ZTM w Poznaniu (za 12 zł na rok – nie tylko dla kierowców i motorniczych, ale także członków ich rodzin) – można przeczytać na stronie miejskiego przewoźnika.

Od kandydatów na kurs na pozwolenie do kierowania tramwajem – poza chęcią podjęcia pracy w spółce po ukończeniu kursu – wymagane jest posiadanie wykształcenia min. zawodowego, ukończone 21 lat, niekaralność, odporność na stres, dyspozycyjność, umiejętność komunikowania się, sumienność oraz wysoka kultura osobista. Kandydaci na kurs prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej muszą mieć również prawo jazdy kat. B. Na początek (po ukończeniu kursu) prowadzący pojazdy otrzymują 4760 zł brutto (w tym premia), ale kwota ta wzrasta wraz ze stażem pracy – zapewnia miejski przewoźnik.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl