Może dojść do tragedii. Pracownicy MPK zgłaszają niebezpieczne miejsca

Niebezpieczne przejścia dla pieszych, jedno z nich całkowicie nieoświetlone. Kierowcy MPK Poznań zgłaszają problem i ostrzegają, że są to miejsca bardzo niebezpieczne.

PROBLEM Z PRZEJŚCIEM

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z kierowców zatrudnionych przez MKP Poznań. Jak przekazał, problem dotyczy trasy, którą w obu kierunkach poruszają się 3 linie autobusowe – 145, 164 oraz 179. Mężczyzna poinformował nas o niebezpiecznym przejściu dla pieszych, zlokalizowanym na ulicy Kaczej.

NIEBEZPIECZEŃSTWO

Pasy znajdują się tuż za skrętem z ulicy Mrągowskiej, w prawo, w ulicę Kaczą. Przejście jest niedoświetlone, a po zmroku staje się bardzo niebezpieczne. Jak opisuje kierowca, gdy się ściemni, prawa strona jezdni jest praktycznie niewidoczna. Nie widać pieszych bez odblasków, ani rowerzystów.

Pracownik MPK poinformował nas, że problem był zgłaszany już wielokrotnie. Wciąż jednak pozostaje on nierozwiązany. Skontaktowaliśmy się zarówno z MPK, jak i Zarządem Dróg Miejskich, który odpowiada za oświetlanie przejść dla pieszych.

Potwierdzam, że w związku z brakiem oświetlenia przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mrągowskiej i Kaczej, kierowcy zgłaszali poczucie braku bezpieczeństwa w trakcie przejazdu przez nie. W związku z tym zgłoszeniem MPK Poznań jest w kontakcie z Zarządem Dróg Miejskich aby wspólnie rozwiązać ten problem. – przekazała nam Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

KOLEJNE PROBLEMY

To jednak niejedyny problem, jaki zgłaszają kierowcy. Kłopotliwe jest także przejście dla pieszych przy pętli autobusowej Górczyn. Już dwukrotnie doszło tam do potrącenia pieszego, ostatni raz 27 stycznia. 200 kierowców podpisało list, w którym prosiło MPK o przesunięcie pasów choćby o 10 metrów w stronę postoju taksówek. Przed przejściem pojawiła się jednak jedynie linia ciągła oraz znak stop.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl