Most Lecha – w poniedziałek wchodzi wykonawca, ale jeszcze nie zamyka mostu

Remont mostu Lecha zacznie się w najbliższy poniedziałek, choć zamknięta północna nitka ma zostać w drugiej połowie lipca.. 2 lipca miasto przekaże plac budowy generalnemu wykonawcy przebudowy północnej nitki. 

53 mln kosztować będzie remont mostu Lecha. Zdaniem miasta, północna nitka wymaga szybkiego remontu.

Będąca w złym stanie technicznym północna nitka mostu Lecha zostanie zburzona i wybudowana od nowa. Jej zamknięcie i przystąpienie do jej wyburzania zaplanowane jest wstępnie na drugą połowę lipca. Przedstawiciele spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, która w imieniu Miasta Poznań podpisała w czwartek umowę z wykonawcą, zadeklarowali, że o dacie zamknięcia mostu poinformują z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem – pisze Urząd Miasta w komunikacie

Zgodnie z umową nowy most powinien być przejezdny na koniec stycznia 2020 roku. W czasie zamknięcia północnej nitki korki mogą być potężne. Ruch zwiększy się pewnie także na moście przy Katedrze, a zatem również na Garbarach. Miasto zapewnia, że na remont mostu Lecha nie nałożą się kłopoty komunikacyjne związane z budową Nowej Naramowickiej.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl