Most Lecha – przebudowa już od piątkowej nocy. Zobacz jak pojedziesz

Przebudowa i zmiany w ruchu zaczną się w nocy z 3 na 4 sierpnia. Choć kłopoty z przejazdem już się zaczęły. Przygotowywane są tzw. „przewiązki” – utwardzenia przejazdu poprzez pas rozdziału pomiędzy jezdniami na ulicy dwujezdniowej. Wiemy już jak będzie wyglądać przejazd przez Most Lecha przez najbliższe niemal dwa lata.

W nocy z 3 na 4 sierpnia całkowicie wyłączona z ruchu zostanie północna nitka mostu Lecha, w związku z czym zmianie ulegnie organizacja ruchu w tym rejonie. 4 sierpnia, w sobotę rozpoczną się prace związane z rozbiórką obiektu. Będący w bardzo złym stanie technicznym północny most zostanie całkowicie rozebrany i wybudowany od nowa.

Jak będzie wyglądać organizacja ruchu?

Skrzyżowanie Serbska / Lechicka

Most Lecha

Źródło: PIM

Skrzyżowanie Bałtycka/Hlonda

Most Lecha

Źródło: PIM

Chociaż przebudowa północnej nitki mostu Lecha obejmie obszar od skrzyżowania ul. Hlonda z ul. Bałtycką do skrzyżowania ulic Serbskiej i Lechickiej, to obszar oddziaływania tych robót będzie znacznie większy. Przebudowywany obiekt jest bowiem usytuowany w ciągu drogi krajowej nr 92, którą odbywa się ruch tranzytowy przez Poznań, ze wschodu na zachód.

Na samym moście Lecha przez cały okres trwania inwestycji ruch pojazdów w obu kierunkach będzie odbywał się wyłącznie południową nitką, na której obecnie czynne są trzy pasy ruchu w jedną stronę, o szerokości 3,5 m każdy. Na okres czasowej organizacji ruchu po jezdni południowego obiektu odbywał się będzie ruch dwukierunkowy (dwa pasy w kierunku Czerwonaka, Swarzędza, Warszawy i jeden pas ruchu w kierunku Świecka). Pasy jezdni zostaną wydzielone przy pomocy odpowiedniego oznakowania.

Ruch samochodowy wróci na nowy obiekt na przełomie stycznia i lutego 2020 roku, choć niektóre roboty, nie mające wpływu na przejezdność nowego mostu, będą odbywać się jeszcze do czerwca 2020 roku.

Podczas prowadzonych robót kierowcy wjeżdżający na most od strony ul. Lechickiej i Serbskiej będą musieli zwolnić do 30 km/h, by bezpiecznie zjechać na dwa prawe pasy prowadzące na wprost, w stronę ul. Bałtyckiej (dalej m.in. do Czerwonaka czy Swarzędza). Ze skrajnego prawego pasa, po pokonaniu mostu, będą mogli zjechać w ul. Hlonda.

Jadący od strony ul. Bałtyckiej  w stronę ul. Lechickiej i Serbskiej, również będą musieli przed wjazdem na most zachować ostrożność i zwolnić do 30 km/h.  Wjazd na most i jazda po nim będzie odbywała się jednym pasem. Po zjechaniu z mostu jeden pas ruchu rozszerzy się do trzech. Skrajny prawy pas będzie prowadził na wprost, by krótko potem przejść w dwujezdniową ul. Lechicką. Dwa lewe pasy służyć będą do skrętu w lewo w ul. Serbską.

Przepraszamy za wynikające z realizacji inwestycji utrudnienia oraz prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie budowy, a także zwracanie szczególnej uwagi na bieżące oznakowanie. Kierowców, dla których rejon mostu Lecha nie jest punktem docelowym zachęcamy do korzystania z objazdów – pisze PIM

źródło – materiał prasowy PIM

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl